banner864

AKP'li eski bakanların Rüşvet çarkları ortaya çıktı 09 Nisan 2014, 19:45

AKP'li eski bakanların Rüşvet çarkı ile ilgili hazırlanan fezleke ortaya çıktı. Aydınlık Gazetesi'nin ulaştığı bilgilere göre, rüşvet Gülen örgütüne yakın Bankasya üzerinden ödeniyor. Para transferi için, altın alımı yapılmış gibi fatura kesiliyor.
AKP'li eski bakanlarla ilgili fezlekelerin ayrıntıları ortaya çıktı.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in çelik kasada tuttuğu fezlekelere Aydınlık Gazetesi ulaştı. Gazetenin haberine göre, rüşvet çarkı Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen Bankasya üzerinden dönüyor.

Yolsuzluk soruşturması zanlıları işadamı Rıza Sarraf, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a rüşvet ödemesini Bankasya üzerinden yapıyor.

Aydınlık'ın haberine göre, rüşvet, Sarraf'ın isminin geçmediği Simay Altın Ticaret İhracat İthalat Limited Şirketi'nin hesabından Bankasya'ya ödeniyor. Ödeme yapılan hesap ise eski Bakan Çağlayan'ın kardeşin Mehmet Şenol Çağlayan'a ait.

Rüşvet çarkı ise, altın ticareti üzerine kurulu. Altın alım-satımı yapılmış gibi, rüşvete fatura da kesiliyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

muharrem elçi :

yanlarına kalacak.çünkü günah işleme haklarını kullanmışlar.diğer tarafta hesap vereceklermiş

yaşar Yıldırım :

Müslümanın altınla ne işi olur burda bir sahtecilik var her yerde olduğu gibi gene montaj yapmışlar dublaj yapmışlar biten yargı iş yaparımı Dersin fakir olsa hemen yakasına yapışır lar hukukta hukuksuzluk var...

yasar ercan :

Yanlarına kalmamalı hukuki açıdan ne gerekuyosa yapılmalıdır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder