AKP'li Meclis üyeleri örgütledi, IŞİD Zihniyeti Bir Cami Taşladı! 31 Ağustos 2014, 20:01

İstanbul Büyükçekmece'de Caferiler tarafından inşa edilen Hz. Ali Camii'ne 20-30 kişilik grup saldırıda bulundu. Bu, son birkaç ay içerisinde Caferilere yönelik üçüncü saldırı.
İlgili Galeriye Git İstanbul'da bir camiye daha saldırdılar
İstanbul Büyükçekmece'de Caferiler tarafından inşa edilen Hz. Ali Camii'ne 20-30 kişilik grup saldırıda bulundu. Bu, son birkaç ay içerisinde Caferilere yönelik üçüncü saldırı.

Büyükçekmece Muratçeşme Mahallesi'nde yapımı devam eden Hz. Ali Camii'ne "Burada Şii camisi istemiyoruz" diye bağıran bir grup taş ve sopalarla saldırdı.

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre, AKP'li iki meclis üyesi ve mahalle muhtarının örgütlediği mahalleli öğle namazının ardından saldırı için harekete geçti. Hz. Ali Camii inşaat alanına gelen saldırganlar şantiye kulübesinin camlarını kırdı; cami temelini taşladı.

Saldırı Caferileri ayağa kaldırdı

Olayın duyulmasının ardından başta Türkiye'deki Caferilerin merkezi olan Zeynebiye'den ve İstanbul'un çeşitli bölgelerinden Büyükçekmece'ye akın eden yüzlerce Caferi vatandaş cami inşaatında toplandı. Daha sonra olayın baş faili mahalle muhtarı Birol Bozkurt'un bulunduğu muhtarlık binasının etrafını saran Caferi gençler sloganlar atarak tepkilerini dile getirdiler.

Daha sonra olayın baş faili olan mahalle muhtarı Birol Bozkurt'un bulunduğu muhtarlık binasının etrafını saran Caferi gençler; "Şii Sünni kardeştir, bölücüler kalleştir, Caminin Şiisi Sünnisi olmaz, Lailaheillallah Muhammed Rasulullah, Camiye uzanan eli kırarız" sloganları attilar. Cami inşaatı çevresinde oturan mahalleli de olaya tepki göstererek birlik mesajları verdiler.

Tepkilerin artmasıyla mahalle muhtarı polis tarafından ilçe emniyet müdürlüğüne götürüldü. Burada ifade veren Birol Bozkurt, olayı sadece kendisinin değil AKP'li iki meclis üyesinin organize ettiğini; hatta AKP ilçe başkanının da olayla ilgisinin olduğunu ve telefonla çağrılmasına rağmen gelmediğini söyledi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Dünya Caferi Alimler Birliği Kurucu Başkanı Hamit Turan ise Caferilerin hiçbir zaman fitne unsuru olmayacağını, ama saldırılar karşısında da asla tepkisiz kalmayacağını vurguladı.

Son dönemlerde Caferiler tekfirci grupların hedefinde. Geçtiğimiz haziran ayında yine aynı bölgede Esenyurt Allahuekber Camii, temmuz ayında ise Esenyurt Muhammediye Camii kundaklanmıştı. Tüm bu saldırılara hükümetin kayıtsız kalması, olayların faillerinin ortaya çıkarılmaması tekfirci zihniyeti cesaretlendiriyor.Adilcan Sivrikaya
ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

g.ök :

o muhtar ve arkasındaki kişiler kimler devlet bunu araştırsın tabi ucu kötü yerlere dokunacak

Savas K. :

alevisi,sunnisi,caferisi nesi olursa olsun bu ülke toprakları tc kimliği taşıyan herkesindir.

Metin türk :

Bu olaya ben bizzat tanık oldum mahhalle muhtarı mahalleyi doldurdu ve kendiside bizzat taş atarak bu çirkin saldırıyı gerceklestirdiler ve inter sitelerinde bunu protesto gıbı gosterip övdüler

E.özaydin :

camiye ayakabilari ile girdiler ,icki ictiler , diyen adamin bu olay karsisinda , söyleyecekleri olsa gerek , bekliyorum kinamasini ,

zehra caferi :

kaymakam inşaatı durduracağına ışidi durdursa daha iyi olur

misafir :

Arkadaslar sakin olun. Ortadogu olmayalim

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar