banner864

AKP'li vekilden itiraf: Anayasa'yı deldik! 06 Ekim 2013, 13:58

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, açılım paketiyle Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nı deldiklerini itiraf etti. Ensarioğlu, "Anayasa'da ana dil yasağı olduğu halde, özel okullar vasıtasıyla bu anayasal yasak atlatılmıştır" dedi.
AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nı deldiklerini itiraf etti. Diyarbakır'daki bir toplantıda konuşan Ensarioğlu, iki kez Anayasa'ya aykırı işlem yaptıklarını söyledi.

“Mevcut anayasa yürürlükteyken 42. madde, ana dilde eğitim yasağı varken, bu seçmeli ders dahil, aslında bir şekilde arkadan dolanıp bu hakkı tanımaktır”

Ensarioğlu'nun Yüce Divanlık suç itirafı böyle... AKP Diyarbakır Milletvekili Ensarioğlu, "açılım paketini PKK iktidar olsa yapamazdı" dedi.

“Ancak bugün BDP de iktidar olsa, PKK de iktidar olsa parti kurup iktidar olsa, ana dilde eğitimi bundan fazla veremezdi. Ya anayasayı değiştirecek ya bunu yapabilecek.”

AKP'li Ensarioğlu, PKK'nın en önemli isteği durumundaki ana dilde eğitimin kendisinin de talebi olduğunu belirtti.

“Evet benim de talebim, ana dilde eğitimin devletin parasız, resmi okullarında verilmesidir.”
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

BASKIN :

türk mi̇lleti̇ bu yapilanlarin hesabini tek tek soracaktir. hi̇ç şüpheni̇z olmasin..smilli̇ hükümet ç ikacaktir!

murat yılmaz :

bizler mustafa kemal in askerleri akp lileri elbet sandığa gömeceğiz

E.Özaydin :

bu türkiye cumhuriyetinin anayasal düzenini kormak gibi görevi olan , anayasal kurumlari yok mu ? bunlar ne is yaparlar? iste size suc delili ,

Necip :

bdp iktidar olsa bölgede kürdistan kurar ve yoluna devam ederdi. akp ise türklüğü silmek,türk milletini anadoludan atmak,türk-kürt-arap-laz-çerkes-arnavut-alevi-sünni kavgası çıkarıp bölmek istiyor. yeni nesil haçlı ordusu işte namı değer akp ve yandaşları.

Selcukinsel :

AKP Türk düşmanlığı yapıyor . Sonunda kurt turk savaşı çıkaracaksınız. Ama altında siz kalacaksınız. Bir toplumla bu kadar oynanmaz.

mdd :

sizler arkadan dolanarak cumhuriyeti yıkmaya çalışıyorzorsunuz, bizler ise arkadan değil önünüze çıkarak bu yıkımların hesabını yüce divanda soracağız

serkan acarel :

zaten düpe düz amaciniz belli, tc yi bölmek, türk dilini silmek, türklügü silmek, anayasa yi degistirmek, baskanlik sistemi getirmek !

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar