banner864

AKP'li vekilden skandal açıklama! 04 Ocak 2015, 14:54

Cizre'de PKK ile HÜDA-PAR arasında yaşanan olaylarla ilgili AKP Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar'dan skandal nitelikte açıklama geldi. AKP'li Dindar'a göre PKK ile HÜDA- PAR arasında hâkimiyet çatışması yaşanıyor. Güvenlik güçleri ise bölgede 'barış gücü' olarak görev yapıyor.
Şırnak Cizre'de PKK ile HÜDA-PAR arasında çıkan çatışmalarda 2'si PKK'lı 3 kişi ölmüştü. İddialara göre çatışmada ölen PKK'lı sayısı 4'tü ancak örgüt bunu gizledi. Kısa sürede büyüyen olaylarda, ortalık savaş alanına çevirildi.

İstihbarat birimlerinden Ankara'ya Cizre olaylarıyla ilgili peş peşe gizli ibareli raporlar giderken, AKP Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar'dan skandal nitelikte açıklamalar geldi.

AKP'li vekil olayları iki taraf arasındaki hakimiyet savaşı olarak değerlendirdi.
Ekran yazısı - MEHMET EMİN DİNDAR - AKP Şırnak Milletvekili - "ALAN HAKİMİYETİ ÇATIŞMASI"
PKK'lı teröristler yol kesiyor. Bölgede alan hâkimiyeti çatışması söz konusu. HÜDA-PAR azınlıkta, PKK çoğunlukta. Birileri yol kesip, kimlik kontrolü yapınca, diğer taraf kaldıramıyor.

AKP'li Dindar, Cizre'deki olayları açıklarken, açılım süreciyle asker ve polisin bölgede nasıl etkisiz hale getirildiğini de itiraf etti.  Dindar "güvenlik güçleri taraf tutmak yerine 'Barış Gücü' olarak görev yapıyor" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Hakki :

malesef pek uyanacaga benzemiyoruz . herkes hicbirsey olmamis gibi davranmaya devam ediyor .

E.Özaydin :

skandal degil , ey türk milleti ülke ne hale getirilmis sahit olun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar