AKP'li vekili çıldırtan türkü: Satın eşek sıpaları 29 Ağustos 2014, 22:51

11. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali'nde sahneye çıkan Kutsal Evcimen ve Sinan Güngör'ün söylediği türkü kriz çıkardı.

AKP'li vekili çıldırtan türkü: Satın eşek sıpaları paylaşan: ulusalkanal
AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, CHP’li Arguvan Belediyesi tarafından organize edilen 11. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’nde sahneye çıkan Kutsal Evcimen ve Sinan Güngör’ün birlikte söylediği Âşık Kul Fakir’e (Rıza Karahan) ait “Satın Eşşek Sıpaları” türküsü üzerine AKP’ye yakın basın yayın organlarında “sanatçı müsveddesi, soytarı, yoncası fazla kaçmış hayvan” gibi açıklamalar yaptı. Yaşananları gazetemize değerlendiren sanatçı Kutsal Evcimen, Satın Eşşek Sıpaları adlı bu türkünün 25-30 yıllık geçmişinin olduğunu anımsatarak “Taksim Gezi Parkı ve ülkenin yaşadığı sorunlara ışık tutabilmesi amacıyla seçtik” dedi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Ülkede yaşanılan olayları yansıtması bakımından sanatçı duruşu gösteriyoruz, Şahin’e dava açmaya hazırlanıyoruz.Bu ülkenin çocukları, Berkin, Ali İsmail, Mehmet Ayvalıtaş ölüyorsa, Gezi Parkı’nda çok sayıda insan çıkan olaylarda yaralandıysa, halen ülkede çok sayıda insan sıkıntı yaşıyorsa bu tür türküler de maalesef tam yerini bulmuş oluyor” diye konuştu.

KIZDIRAN TÜRKÜ

Biz çalışak siz de yiyin,

yatın eşek sıpaları

Arkamızdan deli deyin,

atın eşek sıpaları

Bir gün bitecek bu çile,

meydana çıkacak hile

Memleketi bile bile, satın eşek sıpaları.
Etiketler

Yorumlar

ahmetahmet :

çok güzel hatta az bile ,çünkü satılacak bir şey kalmadığı için özelleştirme kurumu baş.kapatılıyormus.

ersin :

türkü çok güzel anlatmış günümüzü kızanlarda bunu kendinin yaptığını düşünenler ve yapanlardır neden her millet vekili çıkıpda nedemek bu şarkı demiyo türkiyeyi parselleyip paylaşan ve satanlara yazılmış bir türkü algilayaman arkadaşlar lütfen anlayanlar anlamayanlara anlatsinlar eti̇ bankdan başlayin ki̇mi̇n i̇steği̇yle ki̇me satildi

aytac :

Turkude akape demiyor. Ama yandaslar ve akp liler kiziyor demekki kendilerini biliyorlar

Timur :

bundan güzel türkü olur mu ? onlar için ülke bölünsün satilsin sorun yok .. sadece karinlari belesle dolsun !

rıfkı yıldız :

cok güzel olmuş harika çizgi ötesi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar