banner864

AKP'liler seçmenlere saldırdı 30 Mart 2014, 18:57

Keçiören’de gerçekleştirilen yerel seçimlerde kan aktı. AKP olduğu iddia edilen grup, 29 Ekim İlkokulu’na saldırarak 10 kişiyi yakaladı. Saldırıya karışan araçlardan biri sopalarla birlikte bir benzinlikte, diğerleri de AKPi Keçiören Seçim Koordinasyon Merkezi önünde yakalandı.
Hurriyet.com.tr'nin özel haberine göre, Keçiören'de 29 Ekim İlkokulu’nda yaşanan seçim kavgasında kan aktı. Görgü tanıkları, okula 6 minibüsle gelen yaklaşık 50 kişilik AKP'li olduğu öne sürülen grubun, okulda bulunan MHP’lilere saldırdığını iddia etti. Sopa, demir ve döner bıçaklarının kullanıldığı olayda 10 kişi yaralandı. Yaralılar, çevredeki hastanelere kaldırılarak, tedavi altına alındı. Olayın ardından bölgeye sevk edilen çok sayıda çevik kuvvet ekibi, Keçiören’i çembere alarak alan taraması yaptı.

PARK HALİNDE YAKALANDILAR

Plakaları tespit edilen servis araçlarından biri, şoförüyle birlikte Keçiören’deki bir benzinlikte yakalanırken aracın içinde çok sayıda sopa çıktı. Minibüsüne zorla binildiğini iddia eden araç sürücüsü, “Aracıma binerek, ‘sür ilerle’ dediler. Korktuğum için mecburen ilerlemek zorunda kaldım. Okulun önünde olaya karıştıktan sonra tekrar binip Ufuktepe Mahallesi civarında indiler” dedi. Olaylara karıştığı belirlenen diğer araçlar ise AKP Keçiören Seçim Koordinasyon Merkezi önünde park halinde yakalandı. Emniyet güçleri araç sahiplerinin ve sürücülerinin hakkında yasal işlem başlattı.

ulusalkanl.com.tr

Etiketler
AKPKeçiören

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar