banner864

AKP'nin İmam Hatip oyunu 24 Ağustos 2014, 19:05

AKP'nin İmam Hatip planı Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sınav sonuçlarının açıklanmasıyla devreye girdi. Bu sistemle yapılan yerleştirmelerde, Ermeni asıllı öğrencilerin bile imam hatipe otomatik olarak kaydedildiği ortaya çıktı. Öğrenci ve veliler şaşkın.
Liselere geçiş için ilk kez uygulanmaya başlanan TEOG yerleştirmelerinde, AKP'nin İmam Hatip oyunu gözler önüne serildi.

Sınav sonuçlarına göre tercihte bulunmayan öğrenciler, otomatik olarak en yakın okua kaydedildi.

Her mahalleye imam hatip açıldığı için, tercih yapmayan öğrencilerin büyük çoğunluğu da imam hatiplere yerleşti.

Yerleştirmelerde çarpıcı örnekler de yaşandı. İki gayrimüslim öğrenci, imam hatip liselerine otomatik olarak kaydedildi.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, bu öğrencilerden biri Özel Pangaltı Ermeni Ortaokulu'ndan mezun olan Arda Christof A. Ermeni asıllı öğrenci, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne yerleştirildi.

Ermeni asıllı başka öğrenci de Şişli Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne kaydedildi.

TEOG'da nakil dönemi yarın başlayacak, nakil şansı 5 hafta sürecek. Yerleştiği okuldan memnun olmayan öğrenciler, boş kontenjanı olan başka bir devlet lisesine ya da özel okula naklini isteyebilecek.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Emre karakurt :

oldu,olacak okulların tamamını imam hatip yapsın. osmanlı döneminde bile böyle baskı yoktu. osmanlı dönemine bakin darwinin evrim teorisi bile okutuluyodu. ilim için bilgi için ,ama bu örümcek kafalar okumuş halk değil. cehalete terk edilmiş halk istiyorlar.karanlıkla beslenen tek parti

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar