banner864

AKP'nin iş cinayeti karnesi 11 Kasım 2014, 20:50

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bakanı Faruk Çelik Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda karneyle protesto edildi. CHP’li Musa Çam, AKP hükümeti ve Bakan Faruk Çelik için hazırladığı karneyi duvara astı. Karneden, 2002’den bu yana toplam 14 bin 700 iş cinayeti çıktı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in karnesinden 14 bin 700 iş cinayeti çıktı.

Meclis Plan Bütçe Komisyonu'na Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik katıldı. Çelik'in sunumunun ardından milletvekilerinin görüşlerine geçildi.

Bu sırada söz alan CHP’li Musa Çam, Mecliste Plan ve Bütçe Komisyonu’na katılan Bakan Çelik'i protesto etti. Bakan için karne hazırladığını söyleyen Çam elindeki karneyi duvara astı.

Karnede AKP'nin iktidara geldiği 2002 yılından günümüze kadarki iş cinayetleri yer aldı. O karneden 14 bin 700 iş cinayeti çıktı.

Çam madencilikte iş cinaletlerini önlemenin tek yolunun kamulaştırma olduğunu vurguladı. Çelik'in çok partili siyasi hayat içinde en uzun Çalışma bakanlığı yaptığını söyleyen Çam, “Sayın Bakanın 5 yıl 2 aylık görev süresi içinde 8 bin 504 işçi hayatını kaybetti” diye konuştu.

CHP’li Çam, “taşeron öldürür” yazılı bir tşört giydi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder