banner864

AKP'nin Soma'dan sıyırma telaşında 18 Mayıs 2014, 15:42

AKP Soma faciası ile ilgili günah keçisi bulma telaşına girdi. Maden katliamı ile ilgili okları önce Soma Holding'e çeviren hükümet, şimdi de sorumluğu madende denetim yapan müfettişlere yıkarak kendisini aklama arayışında.
AKP, Soma'daki maden faciası ile ilgili sorumluluktan kurtulmak için günah keçisi bulma arayışına girdi. Bu kapsamda oklar madende daha önce denetim yapan iş müfettişlerine çevrildi.

Aydınlık Gazetesi'nin haberine göre, gözler İş Teftiş Kurulu Grup Başkanlığı'na döndü. Madende daha önce denetim yapan iş müfettişi ve müfettiş yardımcılarına "kimseye konuşmayın" talimatı verildiği belirtildi. Öte yandan katliam sonrasında oluşturulan araştırma ekibine Grup Başkanı Şuayip Er'in de dahil edilmesi tepki çekti. Faciadan önce hazırlanan Soma'daki maden denetim raporunda Şuayip Er'in imzası bulunuyor.

Bakanlık tarafından başlatılan inceleme sürecinde madende daha önce denetim yapan müfettişlerin sorumlulukları saptanacak.

AKP'nin sorumluktan kurtulmak için feleketin sorumluluğunu bürokrasinin üzerine yıkma yönündeki işareti Çalışma Bakanı Faruk Çelik vermişti. Çelik, Soma'ya giderken uçakta gazetecilere "Bu raporları hazırlayan müfettişlerin kişisel sorumlulukları var" demişti.

Öte yandan AKP'ye yakın Yanişafak Gazetesi de müfettişleri hedef aldı. Gazete haberinde "hesap soran hesap vermeli" denilerek müfettişlere işaret edildi. Aynı haberde madendeki incelemelerin Başbakanlık Teftiş Kurulu tarafından yapılması gerektiği ifade edildi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

body :

Bu ocakta da bir Veli gocer bulurlar sorun ,hukumet edenler lehine hallolur gider.Sonra da sosyal hukuk tan den adaletteb den vururlar.

MUSTAFA HALUK :

siyasi sorumlularla patron kurtulur,diğerleri içeri girer,vefat eden maden yönetiçisinin üzerine yıkarlar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder