banner864

AKP'nin türban mızrağı 28 Ekim 2013, 20:30

AKP Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, "31 Ekim'de Meclis'e başörtüsüyle girmeyi düşünüyorum" dedi. Türban tartışması yeniden alevlendi. MHP Grup Başkan Vekili Oktay "buyursunlar gelsinler" dedi.
CHP'li Faruk Loğoğluysa itiraz etti, içtüzüğü hatırlattı, "izin vermeyiz" dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluysa üniversitelere türbanla girilmesini hatırlatarak yeşil ışık yakmıştı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz tartışmaya twitter'den katıldı. Kapusuz Kılıçdaroğlu'nun "Eşitsizlik olan başörtü sorununu çözeceğiz’ sözlerini hatırlattı, CHP'li Faruk Loğoğlu'nu eleştirdi. Kapusuz "Yoksa CHP, yine Ecevit’in izinden giderek ‘atın şu kadını dışarı’ mı diyecek?" dedi.

1999 yılında anayasayı çiğneme girişimine karşı merhum Bülent Ecevit'in bu sözleriyse hala hafızalarda.

AKP'nin türban taaruzunda şu ana kadar üç kadın vekil türbanla girme kararını açıkladı. Hac'dan dönen Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, Konya Milletvekili Gülay Samancı, Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Beyazıt'ın Meclis'e türbanla girme yönünde açıklamaları oldu. Mardin Milletvekili Bekin Şahkulubeyse henüz kararını açıklamadı.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler
AKP

Yorumlar

TC Kiz :

ulkemizin cumhuriyeti elden gidiyor bunlar hala turban ile ugrasiyor, turbani cozumlemek cok kolay yeterki once yapmamamiz gerekenleri yapalim, adam ocalan ile bulusacakmis zaten pkk kendi arazilerine oturdu, yani bunlar olurken hala bir turban icin bu kadar mesele....hayret dogrusu

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar