banner864

Akşam Grubunu bakın kim aldı! 04 Ekim 2013, 13:04

Cengiz-Kolin-Limak ortaklığının almaktan vazgeçtiği Akşam Gazetesi, Güneş Gazetesi, Skytürk360 ve Alem Fm'in yeni sahibi belli oldu. Akşam bünyesindeki gazete, televizyon ve dergiler Başbakan Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Ethem Sancak'a satıldı.
Akşam Gazetesi ile bünyesinde bulunan GÜNEŞ Gazetesi, Skytürk360 ve Alem Fm dergileriyle birlikte Başbakan Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen işadamı Ethem Sancak'a satıldı.

TMSF, satış işlemi için sözleşmeyi yarın imzaya açacak. 64 milyon Dolar borcu ve çok sayıda haciz işlemiyle boğuşan grubun Ethem Sancak'a devrinden sonra yeniden yapılandırılması bekleniyor.

Mehmet Emin Karamehmet'in yapılandırılan borçlarına karşılık TMSF tarafından el konulan AKŞAM grubunu bir süre önce Kolin-Limak-Cengiz ortaklığı satın almıştı. Gruba devir işlemlerinin sürdüğü bir sırada, LİMAK tarafından grup adına yapılan bir açıklama ile satın alma işleminden vazgeçildiği duyrulmuştu.


ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

yılmaz ERGÜL :

adını bile unuttuğumuz gazeteler!

Lucky-isi :

iste bir yandas medya grubu daha dogdu.Yesil sermaye sag olsun.

serkan acarel :

ne güzel dimi, kendi yandaslarina ve kendi yalakacilarina beles satiyorlar, anlayana artik !!!

BU ÖDÜLÜ CHP VERDI :

bu yobazlari buralara getiren chp dir sabikali bir kisiyi vekil yapip daha sonra basbakan yapan gene chp dir deniz baykaldir bugün ülkemize kan aglatan gene chp dir atatürk ilkelerini korumadilar atatürk ilkelerinde yürümediler bugün chp icinde toprak agasi var cia ajani var pkk var hizipci var bölüü var yikici var bir kac degerli vekil var ama cok az bunlarin tek sorumlusu chp i görüyorum kim ne anlatirsa anlatsin inanmiyorum tek sorumlu chp midemiz agrisa sorarlar dün ne yedin bizimde dün ne hata yaptigimizi sorgulamamiz lazim

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar