banner864

Alan'dan Özel'e sert yanıt 23 Ekim 2013, 13:13

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in silah arkadaşlarına yönelik "TSK'nın içine nifak sokmaya çalışıyorlar" sözlerine, MHP Milletvekili Emekli Korgeneral Engin Alan’dan sert yanıt geldi. "Balyoz’un bir kelimesi doğruysa 100 yıl yemeye razıyım" diyen Alan, Harp Akademileri'nden tutuklanmayan tek kişinin dönemin Kara Harp Akademisi Komutanı Orgeneral Necdet Özel olduğunu söyledi.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in, Balyoz Davası ile ilgili silah arkadaşlarını hedef almasına sert yanıt geldi.

MHP Milletvekili Emekli Korgeneral Engin Alan, Özel'in hüküm giyen komutanların açıklamalarına "TSK'nın içine nifak sokmak istiyorlar" demesine tepki gösterdi. Sincan Cezaevi'nde CHP'li Milletvekillerine konuşan Alan, Harp Akademileri'nden tutuklanmayan tek komutanın Necdet Özel olduğunu açıkladı.

Balyoz’un bir kelimesi doğruysa 100 yıl yemeye razıyım, dinimden milliyetimden vazgeçmeye hazırım. 237 tane Türk subayını koyun gibi boğazladılar. O dönem Harp Akademileri’nde görev yapan herkes tutuklandı, Deniz Harp Akademisi, Hava Harp Akademisi komutanları, yardımcıları, kurmay başkanları hepsi tutuklandı bir tek Kara Harp Akademisi Komutanı dışarıda kaldı. O komutan Orgeneral Necdet Özel’dir.

Donanmayı komuta edecek komutan kalmadığını vurgulayan Alan, "Bu saatten sonra ancak İDO'dan kaptan bulabilirler" dedi.

Engin Alan Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e seslendi.

Öbür tarafta paşa mısın vekil misin diye sormazlar. Genelkurmay Başkanı mısın diye de sormazlar. Adam mısın diye sorarlar. Hükümet girdiği bu yoldan üç harf vererek kurtulacağını sanmasın, asıl turbun büyüğü heybede. Genelkurmay Başkanı’nın ‘Ben bu görevi kabul ettim, sizin için iyi olacak’ diye Balyoz tutuklularını oyaladığı anlaşılıyor. Bu açıklamayı yapacağına kandırılıp kandırılmadığını açıklasın. Kandırıldıysa, anahtarları teslim eder. Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner’in istifası onurlu bir davranıştır. Ama Özel’in açıklamaları doğru olmamıştır.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

askeri vesayet :

nato izmir komutanı iki yüzlü yunan asıllı çin füzesine izin vermeyiz diyor. yani askeri vesayet diye diye yabancı askeri vesayete girmişiz uyuyoruz. kendi askerimiz konuşmayacak yabancı bülbül gibi şakıyacak çifte standart bitmedi yunan rus füzesi alacak natoda tık yok biz alınca uyumsuz adamlar milletimizi enayi yerine koyuyorlar resmen.

serkan acarel :

gelicek gercek genelkurmay baskani sayin engin alan dogrusunu konustu, simdi ki genelkurmay baskani necdet özel ise sirf faso fiso konusuyor, farki gördünüzmü millet ? genelkurmay baskani necdet özel den hic birsey beklemiyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar