banner864

Alevilerden "Bitirin" çağrısı! 05 Ağustos 2014, 18:23

Alevi yurttaşlar Gazi, Okmeydanı ve Nurtepe gibi semtlerdeki rant kavgasının, ırkçılık çatışmasına dönüşmesine tepki gösterdi. 40 Alevi derneğinin hazırladığı ortak bildiri de "yeter artık" denildi, PKK ve DHKP-C ile birlikte polislerin de sokaklardan çekilmesi istendi.

"YETER ARTIK" paylaşan: ulusalkanal
PKK ve DhKP-C'nin Okmeydanı, Sargazi, Nurtepe, ve Gazi Mahalleleri'nde kan döken çatışmalarına Alevi yurttaşlarından tepki geldi.

40 Alevi derneği bir araya geldi, ortak bir bildiri hazırlandı. Alevi Bektaşi Federasyonu'nun duyurduğu bildiride olayların sona erdirilmesi  çağrısı yaptı.

Aleviler üzerinden oyun oynandığını söyleyen Federasyon, "oyuna gelmeyeceğiz" dedi. Çatışmlar nedeni ile polis ablukasında olan mahalelerin boşlatılması istendi.

Mahallelerde huzuru sağlamakta kararlı olduklarını belirten Aleviler, "Uğur Kurt'ların, İbrahim Öksüz'lerin ölmesine izin vermeyeceklerini söylediler.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

talip kılavuz :

Helal olsun siz alevi kardeşlerim profakasyonlara gelmeyin çünkü sizler akıllı insanlarsınız sokaklarımıza kimse huzursuzluğu getirmesinler.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar