banner864

Alevilerden oy yok 26 Haziran 2014, 17:22

Alevi Bektaşi Federasyonu, Alevi Vakıflar Fedarasyonu ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfedarasyonu, köşk seçimleri için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Federansyon başkanları, Ekmeleddin İhsanoğlu isminin çizgilerine uygun olmadığını belirtti. Kılıçdaroğlu ise bu sitemleri yanıtsız bıraktı.
CHP ve MHP'nin köşk projesi alevilerden veto yedi. İstanbul'da Alevi Vakıflar Federasyonu ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu başta olmak üzere, bütün Alevi kuruluşları ile birlikte "Nasıl Bir Cumhurbaşkanı istiyoruz" başlıklı bir toplantı yapacaktı.

Dün yapılması beklenen toplantı iptal edildi. Onun yerine, Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Fevzi Gümüş , Alevi Vakıflar Fedarasyonu Başkanı Cemal Canpolat ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfedarasyonu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile özel bir görüşme yaptı.

Ankara'daki görüşme basına kapalı olarak yapıldı. Alevi Federasyonları Ekmeleddin İhsanoğlu'nun aday gösterilmesinden duydukları rahatsızlığı Kılıçdaroğlu'na iletti.

Ancak sitemleri yanıtsız kaldı. Ekmeleddin İhsanoğlu, kendi çizgilerini temsil etmediğini belirten federasyonlar "oy vermeyeceğiz" dedi. Kılıçdaroğlu'nun Alevi örgütlerine yanıtı ise "siz bilirsiniz" oldu.

Ulusal Kanal'a görüşme ile ilgili bilgi veren yetkililer, Ekmeleddin İhsanoğlu ismini desteklemelerinin mümkün olmadığını belirtti.

Daha önce de Alevi Bektaşi Federasyonu, Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Evrensel Alevi Bektaşi Birliği'de Ekmeleddin İhsanoğlu ismini veto etmişti.

Haber: Deniz Çağlayan
ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

ali haydar yılmaz :

cumuriyeti kuran bir parti cumhuriyeti yıkmak için çabalıyor...ne kadar acı bir durum... bu değişme furyasın bir zamanlar şimdiki şahıs söylemişti.ama şimdi herşey ortada

BÜLENT BİLGİN :

senin adaya gelsin amerikalilar,suudlar oy versin sayin k.bey

cenap aytepe :

ey kılıçtaroğlu sizbilirsiniz ne demek...bizim bildiğimizi sende biliyorsun bizim bilemediğimiz chp.ye neler olduğu .yerel seçimlerden ders almamışşınız.can ypldaşlarımızın tavrını destekliyoruz hala kazanacağınızı zannediyorsunuz.

kenan yıldızoğlu :

kılıcdaroğlu iyimisin olm sen git bu partiden istifa et bu kadar acizmisinizki ekmeleddini aday gösteriyorsunuz

aslan türk :

kilicdaroglu nun cumhurbaskanina oy yok. kilicdaroglu kendi cumhurbaskanina kendisi oy versin. kendisi calsin kendisi oynasin.

guvenc akbaba :

Tabiki vermicez agzi ile kus tutsa genel secimdede oy yok TC ve ataturk devrimlerine ihanet etti kaybedecek insallah

HALIL IBRAHIM :

diktatör dedik,sivil diktatör getirdiler. demokrasi dedik,imam,papaz,haham.molla getirdiler. sevdik dedik,kulluk sandilar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar