banner864

Ali İsmail Korkmaz cinayetini bakın kim karartmış 28 Şubat 2014, 22:49

Haziran direnişi sehidi Ali İsmail Korkmaz davasının tanıkları Eskişehir'de dinlendi. Tanıklardan Beşik Otel’in sahibi Erdoğan Gözseçen ifadesi kameranın polis talimatı ile kapatıldığını ortaya çıkardı.
Ana davası Kayseri’de görülen Ali İsmail Kormaz davasının 14 tanığı Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dinlendi.

19 yaşındaki Ali İsmail korkmaz, Haziran eylemlerinde bir sokakta tekme ve sopalarla dövülerek ağır yaralandı ve 38 gün sonra hayatını kaybetti.

Cinayetin tanıkları hakim karşısına çıktı. Davayı 50'den fazla avukat izledi.

Tanıklardan Beşik Otel’in sahibi Erdoğan Gözseçen'in ifadesi kameranın polis talimatı ile kapıtıldığını ortaya çıkardı.

Gözseçen, polisin kamera olup olmadığını sorduğunu, var demesi üzerine şalteri kapatmasını istediğini söyledi. Harddiski daha sonra polislere teslim ettiğini açıkladı.

2 Haziran gecesi Ali İsmail korkmaz dövülürken yanında olanlardan birisi de Doğukan Bilir. Anadolu üniversitesi öğrencisi olan Bilir de tanık sıfatı ile ifade verdi. O gece polisler tarafından dövüldüğünü söyleyen Bilir, sürünerek bir arabanın arasına gizlendiğini anlattı.

Mahkeme, gelmeyen tanıklardan Yılmaz Balkan ile Koray Demirel’in zorla getirilmelerine karar verdi. Duruşma 11 Nisan 2014’e erteledi.

ulusalkanal.com.tr
 

Yorumlar

özgür çakmak :

Hakim deniz gezmişe sorar Hakim: Deniz neden gülüyorsun. Deniz : Duvarda adalet yazıyor. (Diye cevap verir)

mustafa tellal :

Adaletten hiç kimse kaçamaz er yada geç tüm suçlular Allah katında da olsa hesap verecekler çünkü tüm görüntüler "O"nda kayıtlı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar