banner864

Ali Koç sessizliğini bozdu 20 Ocak 2014, 14:44

Ali Koç’un başkanlığını yaptığı 1907 Fenerbahçeliler Derneği, Yargıtay'da cezası onanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a destek verdi. Yapılan açıklamada, "Hukuksuzca verilen bu karar Fenerbahçe'ye karşı kurgulanan oyunun bir parçasıdır" denildi.
 Aziz Yıldırım’ın cezasının onanmasına ilk tepkiyi bayrak asarak gösteren Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç, sessizliğini bozdu.

Ali Koç’un başkanlığını yaptığı 1907 Fenerbahçeliler Derneği’nden yapılan açıklamada, Yargıtay’da cezası onanan Aziz Yıldırım’a destek verildi.

"3 Temmuz 2011’de başlayan şike iddiasına yönelik soruşturma ve kovuşturma sürecinde yaşanan hukuk teamüllerine aykırı tutumlar, Yargıtay’ın onama kararı ile vicdanları zedeleyen aşamaya gelmiştir. Bu süreçte; birbiriyle alakasız 2 ayrı soruşturma dosyasının hukuki zorlamalarla birleştirilerek ÖYM’lerin görev ve yetki alanına sokulmuştur."

Açıklamada, hukuksuzca verilen bu kararın, Fenerbahçe'ye karşı kurgulanan oyunun bir parçası olduğu belirtildi.

"Hukuken delil olmayan tapelerle karar verilmesi, kamuoyu vicdanını etkileyip, futbol kurumları baskı altına alınarak, spor tarihinde ilk defa savunmasız ceza verilmesi, Fenerbahçe’mize karşı kurgulandığına inandığımız oyunun parçalarıdır. Birçoğu mevcut hükümet yetkililerince dile getirilen hukuk ihlalleri, adalete güveni zedelemiştir."

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Erman öter :

Son yıllarda yapılan bu kin dolu hamleler, Ülkenin temel direklerine yönelik saldırılardır. Atatürk ve Cumhuriyete düşmanlık, insanların kişisel değerleri, özgürlükleri ve son olarak Fenerbahçe düşmanlığı ile devam etmektedir..

ismail önder :

umarim fenerbahçeliler bu siyasi tezgahin cevabini önce 30 marttaki yerel seçimde ve daha sonraki genel seçimde verirler.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar