banner864

'Almanlar bunu gerçekten istiyor mu?' 10 Ağustos 2015, 16:46

Avusturya'da yayımlanan Contra Dergisi'nde yer alan makalede, NATO'nun Rusya'ya gözdağı vermek için Alman askerlerini kullandığı belirtildi.

Almanya Silahlı Kuvvetleri'nin NATO'nun doğu cephesine asker gönderdiğini yazan dergi, "Almanya'nın Rusya sınırına askerlerini sevk etmesi sembolik bir eylem olsa bile, bu gelişme NATO'nun genişleme arzusunun bir belirtisi olarak görülebilir" ifadelerini kullandı.

ALMANYA, ASKERLERİNİ LETONYA VE POLONYA'YA GÖNDERİYOR

Almanya, 15 Ağustos'ta 292. Piyade Taburu'ndan 150 askeri Letonya'ya sevk edecek.

Zırhlı araçlarla birlikte Letonya'ya gidecek olan Alman askerleri, 3 ay boyunca bu ülkede eğitim alacak.

Bu arada Almanya Silahlı Kuvvetleri, 700 asker ve 44 zırhlı askeri aracın Polonya ordusuna entegre edileceği yönündeki haberleri doğruladı. Entegrasyon sürecinin 2021 yılına kadar tamamlanacağı belirtildi.

ALMANLAR BUNU GERÇEKTEN İSTİYOR MU?

Makalede, bu sevkiyatların sonucunda Doğu Avrupa'da görevi Rusya'ya gözdağı vermek olan yaklaşık bin Alman askerinin bulunacağı vurgulandı.

Makalenin sonunda 'Almanlar bunu gerçekten istiyor mu?' diye sorusuna da yer verilirken, bugün için bu sorunun 'boş' olduğu ifade edildi.
(sputnik)
Etiketler

Yorumlar

merke. :

dergi zorlamis olayi. rusya'ya ne ki 150 alman askeri letonya'ya tatile gitse nolur gitmese nolur. mesaj boyle mi veriliyor? almanya'nin karadeniz'de savas gemisi bulundurma planlarindan da soz ediliyordu onceden.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar