banner864

Almanya'dan da Türkiye'ye baskı: Olumsuz sonuçlar doğurur 08 Ağustos 2015, 15:01

Türkiye'ye yönelik "PKK operasyonlarını bitir" baskısına Almanya da dahil oldu. Alman Dışişleri Bakanı Frank Steinmeier, "Ortadoğu’da yaşanan sorunlar nedeniyle açılımın sona erdirilmesi, Türkiye ve bölge için ölümcül sonuçlar doğurur" dedi, açılım sürdürülmesini istedi.
Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, "Türkiye'ye açılım masasına otur" çağrısı yaptı.

PKK'ya yönelik operasyonların ve açılım bitmesinin bölge için ölümcül sonuçlar doğurabileceğini savunan Alman Bakan, "Sadece görüşmelerin sürdürülmesiyle 90’lı yıllarda yaşanan çatışma ortamının yeniden oluşması önlenebilir" ifadelerini kullandı.

Rheinischen Post gazetesine konuşan Steinmeier, açılımın sürdürülmesi konusunda Türk yetkililerin kendilerine ve Avrupalı ortaklarına güvence verdiğini ifade etti.

Steinmeier, PKK'nın da çatışmalara son vermesini istedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Yusuf :

Terör örgütleri ile masaya oturulmaz ama, bir kez bile masaya oturursan, o örgüte, "terör örgütü" deme şansın kalmaz. Zira, masaya oturmakla, o örgütün, terör örgütü olmadığını kabul etmiş olursun.

mustafa cenap aytepe :

siz esas ne istediğinizi açıklayın 80 millet vekili ile türkiyeyi silah deposu halina getirdiler ey almanya sen 1 bu seksen millet vekilinin ne yaptığını so 2 ceza evlerinde badermayn ofu nası katlettiğini açıkla

osman Kutup :

Almanya haddini bil ve Türkiyeye ne yapması gerektiğini söyleme küstahlığına düşme. PKK bir terör örgütüdür ve en büyük destekleyicisi de AB ve ABD, başta Amerika ve almanya. Bir de utanmadan konuşuyorlar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar