banner864

Almanya'dan Türkiye kararı 15 Ağustos 2015, 11:42

Almanya Patriotları çekiyor. Almanya, Suriye’den olası bir füze saldırısına karşılık Ankara’nın NATO’dan talebi doğrultusunda 2012’de Türkiye’ye yerleştirdiği Patriotları geri çekme kararı aldı. Dün Kahramanmaraş'ta konuşlu hava savunma birliğindeki askeri malzemeler 17 tırla İskenderun Limanı'na gönderildi.
Almanya, Kahramanmaraş’ta konuşlu Patriotları, “Suriye’den Türkiye’ye yönelik bir tehdit olma tehlikesinin bulunmadığı” gerekçesiyle geri çekme kararı aldı.

Geri çekilmenin önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor. Patriotlarla birlikte 250 Alman askeri de Türkiye’den ayrılacak.

Geçen yıl da Hollanda aynı gerekçeyle Adana’da konuşlu Patirotları geri çekmiş, yerine İspanya’dan Patriotlar gelmişti. Almanya’dan sonra ABD ve İspanya’nın da yıl sonuna kadar Patriotlarını geri çekmesi bekleniyor.

Bu arada Kahramanmaraş'ta konuşlu Alman Patriot Hava Savunma Birliğindeki bazı askeri malzemeler, Almanya'ya ulaştırılmak üzere İskenderun Limanı'na götürüldü.

Türkiye'nin NATO'dan talebi üzerine Kahramanmaraş'taki Gazi Kışlasına yerleştirilen patriot hava savunma sistemleri 2,5 yıldır aktif çalışıyor. Alman birliğindeki bazı askeri malzemeler, güvenlik önlemleri altında İskenderun Limanı'na sevk edildi. Askeri malzemeleri taşıyan 17 tırın, İskenderun'dan gemiyle Almanya'ya gönderileceği öğrenildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

vehbi :

suriyeyle bir sorunumuz yoktuki ne gerek vardi patriotlara senelerce sorunsuz yasadik aniden sorun cikti neden ????israil golan tepelerini isgal etmis durum ortada

HÜSEYIN KIVRAK :

BATI EMPERYALİZİMİ ORTA. DOĞUDA. YENİLĞİSİNİN. DOĞRULUĞUNU. İSPAT. ETMIŞLERDIR CAN. VERDIK. ÖLDÜK. AMA. EMPERYALİZİME. TESLIM. OLMADIK. SAVAŞ. TÜM. HIZIYLA. DEVAM. EDIYOR. TÜRK. HALKI. ?

Tolga :

Ulkemizden ellerinizi ve destekleyip yardim yaptiginiz kopeklerinizide cekin..

vatandaş :

Turkiye'yi savunmasız bırakıp olası bir savaşta desteklerini çekmek ve Turkiye 'yi kaderiyle başbaşa birakmak istiyorlar. Tıpkı geçmişte olduğu üzere. ..

Adil Aydın :

ABD, İncirlik üssünü de terk etmeli.

misafir :

çekin çekin doğuda adam kalmadı zaten..

selami özlen :

bu ne demek oluyor ülkeyi kaosamı hazırlıyorlar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar