banner864

Almanya'dan Avrupa'ya uyarı! 28 Kasım 2014, 18:11

Almanya'dan Avrupa'ya önemli bir çağrı geldi. Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier (Frank-Valter Ştaynmaya), Rusya'ya daha fazla yaptırım kararı alınmaması için uyardı. Bakan, Rusya'yı izole etmenin Ukrayna'ya bir faydası olmayacağını vurguladı.
Alman Dışişleri Bakanı, Rusya'ya karşı daha fazla yaptırım kararı alınmaması için Avrupa'yı uyardı.

Bakan Frank-Walter Steinmeier'nın (Frank-Valter Ştaynmaya) açıklaması, Avrupa Birliği'nin Ukrayna krizi nedeniyle Rusya'da yaptırım uygulanan kişi ve kurumların sayısını artırma kararı üzerine geldi.

Almanya Dışişleri Bakanı, Rusya'yı izole etmenin Ukrayna'da istikrarı sağlamaya bir faydasının olmayacağını söyledi. Steinmeier, "Rusya'yı ekonomik bakımdan yere mi yatıralım? Benim cevabım hayır. Yaptırımların mantığı bu değildi ve olmamalıdır" dedi.

Steinmeier, yaptırımlar sonucu Rusya'nın zararının 140 milyar Doları bulduğunu bildirdi. Ayrıca sermayenin ülkeden kaçırılmasının, yatırımların azalmasının, para değerinin ve petrol fiyatlarının düşmesinin de Rus ekonomisini kötüleştirdiğini kaydetti.

Almanya'dan önemli bir adım daha geldi. Almanya, Ukrayna'nın Rusya yanlılarına karşı savaşta kullanmak üzere mazotlu motor talebini Almanya geri çevirdi. Alman Bild gazetesinin haberine göre, Almanya Federal Hükümeti, bölgeye yapılacak her sevkiyatın Rusya'yı tahrik edeceği ve barışı daha da zorlaştıracağını kaydetti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar