banner864

Alo şikâyetim var 01 Kasım 2014, 19:02

Hükümet iş kazalarının önlenebilmesi için bir şikayet hattı kuracak. Başbakan Davutoğlu'nun verdiği bilgiye göre "işçi, bu hattı arayacak, işyerindeki güvenlik eksikliğini ihbar edecek.
İşçiler artık yaşadıkları sorunu şikayet edebilecek. Haberi Başbakan Ahmet Davutoğlu verdi. İş kazalarının önlenebilmesi için yeni bir şikayet hattı kurulacağını söyledi.

İster madende ister inşaatta, nerede çalışırsa çalışsın her işçi bu hattı arayabilecek, yaşadığı sorunu Başbakanlığa bildirecek.

Başbakan Davutoğlu böyle diyor ama hem Soma'da hem de Mecidiyeköy'deki asansör faciasında işçileri ölüme götüren ihmaller müfettiş raporunda sıralanmıştı. Yani bakanlıkların işyerlerindeki güvenlik eksiğinden haberi vardı. Ama bir şey yapılmadı, Soma'da 301, asansör faciasında 10 işçi göz göre göre ölüme gönderildi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

zahir :

Kimi kime şikayet edeceğiz bırakın telefon meselesini siz is sağlığı ilgili yapmanız gerekeni yapın şikayet olmazsa siz gorevinizi yapmayacakmisiniz ya işinizi yapın yada gidin

SEYFETTİN ÇORLULUOĞLU :

bi̇zler gemi̇lerde çalişan gemi̇ adamlariyiz.yillardir hi̇çbi̇r sosyal güvencemi̇z olmadan çalişan gemi̇ emekçi̇leri̇ni̇n sorunlarina barmak basacak yürekli̇ bi̇r si̇yasi̇ parti̇ yokmu.unutmasinlar ki̇ bi̇zleri̇n ödedi̇ği̇ vergi̇lerle bu sefahat hayatini yaşiyorlar.

lale akcan :

peki o şikayetlerin karşılığı olacak mı? yalnızca oyalama, başka bir şey değil.

ibrahim ulus :

Bizler Arabistanda bir Tùrk Şirketinde bir yıldır çalışıyoruz Bizlerin ne sigorta nede bir sosyal güvencemiz yok bizim sesimizi kim duyacak

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar