Alperen Ocakları koptu 30 Kasım 2014, 15:46

Alperen Ocakları ile Büyük Birlik Partisi arasındaki kurumsal ilişki sona erdi. Alperen Ocaklarının Genel Merkezinden yapılan yazalı açıklamada, "artık BBP Genel Merkezininin alacağı kararların tanınmayacağı" belirtildi. Alperen Ocakları adında yeni bir dernek kuruldu.
Büyük Birlik Partisi ile partinin gençlik kolları Alperen Ocaklarının yolları ayırdı.
Partinin iki kurumu arasındaki gerilim Cumhurbaşkanı seçimi sırasında kamuoyuna yansımış ve Alperen Ocakları BBP Genel Merkezi'nin Ekmeleddin İhsanıoğlu'nu destekleme kararına karşı çıkmıştı. 

Son olarak Alperen Ocakları bir basın açıklaması yaparak, parti genel merkezini tanımadığını açıkladı. Açıklamada "BBP'nin mevcut yönetiminin izlediği siyasi yol haritasının ve kararlarının bizleri kapsamadığını deklare ederiz" ifadesi kullanıldı. 

Alperen Ocakları yönetimi, çalışmalarını bundan sonra Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği" adı altında yürüteceklerini bildirdi. 

BBP'ye bağlı il ve ilçelerde dergi temsilcikileri şeklindeki şubelerin de derneğe dönüşeceği ve parti genel merkeziyle bir bağlantılarının olmadığı ifade edildi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

halil :

isci partisine buyursunlar. yakisir!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar