Amerika'dan Türkiye'ye baskı: Bırak, geri dön! 01 Ağustos 2015, 14:29

Amerika'nın Türkiye'ye "PKK ile mücadeleyi bırak, açılıma dön" baskısı, resmi ağızlardan yapılan açıklamalarla devam ediyor. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, "tekrar barış sürecine geçmelidir" dedi.
Türkiye PKK'nın Kandil'deki kaplarını vuruyor, bundan en çok Amerika Birleşik Devletleri rahatsız oluyor. 

Neredeyse hergün  Amerika;'dan Türkiye'nin bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarıyla ilgili açıklamalar yapılıyor. Açıklamalarda Türkiye'ye "PKK ile mücadeleyi bırak, açılıma dön" mesajı veriliyor. 

Açıklama ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner'dan geldi. Toner, günlük basın brifinginde, "PKK, saldırılarının farkına vararak tekrar barış sürecine geçmelidir ve Türkiye de daha orantılı davranabilir" dedi.

Sözcü, Türkiye'nin iç işi olan dokunulmazlıklar konusunda girdi. Toner, Türkiye'nin, milletvekili dokunulmazlığının hangi durumlarda ve nasıl kaldırılacağı noktasında köklü demokratik prosedürleri bulunduğunu söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

zeki yaz :

ABDnin Türkiye'ye emir verme gibi hiç bir lüksü yoktur onlar ancak vatanhainlerine, satılmışlara bunu yapabilirler, Türkiye kendi bünyesine ve kendi iradesine göre karar alan bir ülkedir bitti ve abd ancak varır gideceği yere Türkiye olmaksızın!

ilahiadalet :

toner misin taner misin neysen işte, aklını başına al açarız seni ufuklara doğru amerikan çocuğu

vatansever :

bunlar müttefikse ben uzaylıyım yemin ederim.

mustafa cenap aytepe :

naynun.

mustafa cenap aytepe :

bu amerika daha evvel nerde idi bu amerika haksız yere dünyayı kimyasal silah üğretiyor diye aldatıp 2 milyon insanı öldürüp ırakı bu hale getirmedimi ...hayır üsleri elinden almak gerek bizi susturacak pyd eliyle pkk ya silah verip askerimizi polisimizi vurduraca zaten terörün elindeki silahların çoüu abd menşeli

Hasan Kemal :

Türk ordusu açılım yapıyor..ey müttefik'ini hançerleyen ikiyüzlüler.!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar