Amerika erörü yönetiyor! 28 Kasım 2014, 16:56

Rusya Savunma Bakanı Vekili Anatoli Antanov, dünya genelinde yaşanan gerilimlerden Amerika'yı sorumlu tuttu. Antanov, dünyada yaşanan silâhlı çatışmalarda Amerika'nın büyük payının bulunduğunu söyledi.
Dünya genelinde yaşanan gerilim ve Ortadoğu'da çatışmalar sürerken Rusya Savunma Bakanı Vekili Anatoli Antanov'dan dikka tçekici bir açıklama geldi. Antanov,  Amerika'nın dünyada yaşanan çatımaların baş sorumlusu olduğunu söyledi.
Siri Lanka'nın Kolombo kentinde Güney ve Güney Doğu ülkelerinden mevkidaşlarına hitap eden Antonov, Amerika'nın son on yılda meydana gelen çatışmaların üçte ikisine müdâhil olduğunu belirtti. Antonov, Yugoslovya, Irak, Afganistan ve Suriye'deki çatışmalardan örnek verdi.

Bazı ülkelerin ihtiyaçlarına göre terör örgütleri yaratıldığını belirten Antanov,  Amerikalı yetkililere teröristleri "iyi teröristler" ve "kötü teröristler" olarak ayırmaktan vazgeçmeleri çağrısında bulundu.

Rusya'nın terörle mücadele için işbirliği yapmaya her zaman hazır olduğunu söyleyen Antanov, ülkesinin terörle mücadele eden resmî yönetimlere her zaman yardımda bulunduğunu ifade etti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar