banner864

''Amerika ile görüşmelerimiz artık gizli değil'' 18 Ekim 2014, 17:10

Amerika ile resmi temasların ortaya çıkmasının ardından PYD Avrupa Temsilcisi Zuhat Kobani açıklama yaptı. Yeni bir sürecin başladığını söyleyen Kobani, "Amerika ve diğer güçlerle görüşmelerimiz artık gizli değil, Kürtler artık Ortadoğu'da bir aktör" diye konuştu.
Amerika'nın resmi olarak PKK'nın Suriye kolu PYD ile görüşmelerini açıklamasının ardından, PYD'den açıklama geldi. PYD Avrupa temsilcisi Zuhat Kobani, Kürtler açısından artık yeni bir sürecin başladığını söyledi.

Norveç'in başkenti Oslo'da düzenlenen bir seminerde konuşan Kobani, Amerika ve Avrupalı devletlerle görüşmelerini değerlendirdi. "Amerika ve diğer güçlerle görüşmelerin gizli olmadığını" hatırlatan Zuhat Kobani, "Kürtler artık Ortadoğu'da aktör konumunda" dedi.

Kobani, Fransa ve bazı Avrupalı ülkelerin de silah yardımı yapmak istediklerini ama şu ana kadar herhangi bir silah yardımı almadıklarını söyledi. PYD Avrupa Temsilcisi, YPG'nin IŞİD'e karşı mücadele edebilen tek güç olduğunu Amerika ve Avrupa'nın da bu gerçeği gördüğünü savundu.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar