banner864

Amerika "TSK sivilleri katlediyor" yalanıyla Türkiye'ye baskısını sürdürüyor 04 Ağustos 2015, 14:42

Amerika, “TSK Sivilleri katlediyor” uydurmaları üzerinden Ankara’yı İmralı Açılımı’na iknaya zorluyor. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, konuya ilişkin iddiaları ciddiye aldıklarını belirtti. Türkiye’yi orantılı yanıt vermeye çağıran Toner, "PKK ile görüşmelere yeniden başlanmalı” dedi.
PKK’nın kara propagandasını Amerika sahiplendi. Washington, “TSK sivilleri katlediyor” yalanları üzerinden Türkiye’ye “PKK açılımına devam et” baskısını sürdürüyor.

Konuya ilişkin ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mark Toner günlük basın toplantısında konuştu.

Toner PKK’nın yürüttüğü propagandayı ciddiye aldıklarını belirtti. "Türkiye’yi orantılı yanıt vermeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

"Operasyon’larda sivil kayıplar görmek istemiyoruz” diyen Toner, Türkiye’nin PKK ile yeniden görüşmelere başlaması gerektiğini belirtti.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü eğit donat programına da değindi. Programdan mezun olup Suriye’ye gönderilen teröristlerin geniş yelpazede destekleneceğini söyleyen, Toner, ”Buna savunma ateşi yardımı da dahil” diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Şaman TÜRKSOY :

Afganistan'da, Irak'da işlediğiniz insanlık suçlarını unuttuk mu sanıyorsunuz? Binlerce Iraklı sivil öldürüldü, işkenceye maruz kaldı, ırzına geçildi, AB'D üç maymunu oynamadınız mı? Kanlı katiller, sıkıyı görünce ağababalarına şikayete gidiyorlar. O Selahattin Demirtaş'ın millet vekili maaşına benim vergilerimden eser miktarında katkı oluyorsa, o hain boğazına haram zıkkım son lokma olsun!

Öner :

Peki bu Amerika kim ? iraki isgal ettiginde kac sivil insan öldü ve bunca yillardir ölmeye devam ediyor . Ne hakla bunu söyliyebiliyorlar akil Mantik disi .. Kendmize dönmemiz gerekiyor , ayrica bu Demirtas denilen herifi Medya bu Kadar önemsemisini hic anlamiyorum Haber yapmaya degmez bence cünkü bundan yararlaniyor .Kime hizmet ettigi ortadaiken bu medya neden bu shasin sürekli haberini yapiyor ? Kötü Reklamda bir Reklamdir ...

TC GAZİ-KOMANDO :

EY AKP NE DURUYORSUN ? BEBEK KATİLİ APO ALÇAĞINI ASSANA ! BİJİ-USA'CI HAİNLER AFALLASIN ELİ AYAĞI BİRBİRİNE DOLAŞSIN , SONRADA TSK SİYONİST-PKK'Yİ DİŞ MACUNU GİBİ SIKIP BİTİRSİN . TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZİN EN AZ BİR TELEVİZYONU VE BİR RADYOSU OLMALIDIR ! KENDİ PROPAGANDASINI YAPABİLMELİDİR ! AYNI ZAMANDA MİLLİ GÜVENLİK , SİVİL SAVUNMA , SAVAŞ VE AFET BİLGİLENDİRMELERİ YAPABİLMELİDİR ! YAŞASIN ATATÜRK'ÇÜ KUTSAL-TSK !

abd ye :

sizden daha fazla dikkat edeceğiz söz

türkan özkan :

ey koca ayı ırakta anasız babasız bıraktıkların askermiydi ülkemizden defol biz kendi işlimizi hallederiz eyer devlet seni atmassa halk bunu mutlaka yapacaktır

IRSARE :

Sivil kayıpları göz önünde bulundurun, bunu söyleyen amerika. bir atasözü var dinime küfreden müslüman olsa diye

HOLY TURKISH NATION :

ZIONIST-YANKEE GO HOME !!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder