banner864

Amerika'da Berkin'i sordular 12 Mart 2014, 12:38

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ABD'de Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki moon ile görüştü. Davutoğlu, "görüşmede Berkin konusu gündeme geldi mi" sorusuna "söz konusu değil" yanıtı verdi.
Amerika'da Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon ile görüşen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, polisin gaz fişeği ile hayatını kaybeden Berkin Elvan hakkında soruları yanıtladı.

Davutoğlu gazetecilerin "Berkin Elvan’ın ölümü gündeme geldi mi?" sorusuna, "Söz konusu değil. Böyle bir konu gündeme gelmez. Bu, Türkiye içinde bir olaydır. Kendi içimizde konuşacağımız bir meseledir" diye yanıt verdi.

"Ümit ederiz bu tip olaylar bundan sonra cereyan etmez." diyen Davutoğlu, "bu kayıptan hareketle kamu düzenini bozacak şekilde bir tavır alınmaması önemlidir" dedi.

Öte yandan Berkin Elvan'ın hayatını kaybetmesinin ardından tüm yurda yayılan eylemlerde polisin FN-303 silahından çıkan "bizmut" kapsüllerini de kullandığı görüldü.

Bu silah, ölümcül olduğu gerekçesiyle birçok Avrupa ülkesinde yasaklanmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

okan :

Allahım senin parmağın belki yok ama ne olur dünya gözüyle artık bu saçmalığa sen dur deyiver. Bu aptallıklara ve bunlara inananlara karınca kadar da olsa bir beyin veriver.

ahmet :

mısır suriyede ölenler kendi iç sorunu değil ama bizde olursa iç sorunumuz

VD :

berkin 15 yaşında kahraman oldu, bazıları 60 yaşında adam olamadı ! avrupa bi̇rli̇ği̇ di̇ye yirtiniyordunuz, kokoreci̇ kaldirmayi düşünene kadar fn-303 ü kaldirin.adamlar yasaklamiş ucuza si̇ze kakalamiş,tabi̇ o ayakkabi kutularina sigmayanlar bunlara yapiştirilmiştir. yaziklar olsun...

Sibel M. :

kendi içinde de konuşmak? o boyuta henüz geçemediğimiz için sorun yok tabi sizin için. utanıyorum resmen sizden.

yücel uzun :

BUNLAR ALAVERE DALAVEREYE ALIŞMIŞ

hakan kahraman :

Herzamanki gibi sacma sapan konusmalarindan birini yapmis.kucucuk cocugun olumunu umursamaz tavirlarla anlatmasi nekadar aci..

yildiz :

bunlar berkin i secim e 20 gun kala paralel devlet oldurdu montaj derlerse sasmam

taner :

14 yaşındaki çocuk mu bozmuş kamu düzenini helal olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar