banner864

Amerika'dan çarpıcı açıklama 09 Ekim 2014, 13:02

PKK'nın onlarca kişinin ölümüne, şehirlerin savaş alanına dönmesine neden olan eylemleriyle ilgili Amerika'dan çarpıcı bir açıklama geldi. Amerika Dışişleri Bakanlığı, eylemleri toplanma ve ifade özgürlüğü çerçevesinde değerlendirdi.
Dükkanlar yağmalandı, araçlar kundaklandı, okullar, kamu binaları ateşe verildi...

PKK'nın Kobane kantonu için başlattığı eylemler şehir terörüne dönüştü, yüzlerce kişi yaralandı, onlarca kişi öldü.

PKK'nın bu eylemlerine Amerika'dan oldukça dikkat çekici bir açıklama geldi.

Amerika Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki'ye günlük basın brifinginde, PKK'nın eylemleri soruldu. Amerika'nın PKK'nın provokasyonlarını, ifade ve toplanma özgürlüğü olarak değerlendirdi. Psaki, ""Protestolardaki çatışmalar nedeniyle yaşamını yitirenler olduğu haberlerinden kaygı duymaktayız. Her zaman olduğu gibi Türkiye'de de toplanma ve ifade özgürlüğünü destekliyoruz. Tüm tarafları şiddetten kaçınmaya ve soğukkanlı olmaya çağırıyoruz" diye konuştu.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

burcu erkal :

bu taş atanları otobuslerle kobanıye gondersınler.bakalım ısıd e tas atabılıyorlarmı.

aslantürk :

sayin sözcü: tüm ülkelerin bilmesi gereken bir husus var, bunu belki bazi insanlar unutmus olabilecegi nedeniyle hatirlatmak istedim: yasadigimiz ve ismini dünya koydugumuz bu gezegenin herhangi bir yerinde huzursuzluk, hastalik varsa, bu hastalik diger organlara da sicrayacaktir. yani bu dünya bir insan gibi bütündür. tüm gelismis ülkelerin bu gezegen üzerinde baris saglamak üzere ciddi girisim ve calismalar yapmazsa, bu gidisat gelecekte sizler de dahil tüm insanligi olumsuz etkileyecektir.

n d. :

kimi kolladığın senelerdir belli

lale akcan :

ülkemizi bölmeye uğraşıyor.

gülşen yiğit :

kamu binaları ve gariban esnafa verdkleri zararlarla yakıp yıkmalarla ilgili yrumunuda alsaydık.bu hangi özgürlük kapsamına giriyormuş hanfendinin ülkesinde?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar