Amerikalı tarihçiden Ulusal Kanal'a çarpıcı açıklamalar 04 Haziran 2014, 20:21

Amerikalı Tarihçi, Profesör Doktor Justin Mc Carty, Ulusal Kanal'a Ermeni soykırımı yalanıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Soykırım iddialarına karşı çıkan Mc Carty, "Türk Devleti yarın çıkıp 'soykırım olmuştur' dese bile benim fikrim değişmez. Ben yine bunun bir soykırım olmadığını savunurum" dedi.

Ermeni diasporasını bu sözlerle tanımlayan Justin Mc Carty, Louisville Üniversitesi'nde tarih profesörü. ABD'li tarihçinin uzmanlık alanları arasında Osmanlı İmparatorluğu, Balkanlar ve Orta Doğu tarihi bulunuyor. Justin Mc Carty, Ermeni soykırım iddialarına karşı oluşuyla biliniyor.

Mc Carty, 2015 yılında Türkiye'ye yönelik baskıların artacağını söyledi, Ermeni diasporasının "soykırım" iddialarına çarpıcı sözlerle karşı çıktı.

Amerikalı tarihçi, "Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır" diyen İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in İsviçre’de yargılandığı davada da tanıklık yaptı.

Mc Carty, "Perinçek - İsviçre Davası" olarak bilinen davayla ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin verdiği kararı bu sözlerle yorumladı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar