Amerikan askerine çuval geçiren TGB'liye PKK saldırısı 10 Aralık 2014, 11:00

İstanbul Üniversitesi'nde Türkiye Gençlik Birliği üyelerine PKK yanlıları saldırdı. Üstelik saldırı, usta yazar Rıfat Ilgaz ile ilgili bir söyleşi için çalışma yapılırken yaşandı.
İstanbul Üniversitesi'nde Türkiye Gençlik Birliği üyelerine PKK yanlıları saldırdı. Üstelik saldırı, usta yazar Rıfat Ilgaz ile ilgili bir söyleşi için çalışma yapılırken yaşandı.

ABD askerlerinin başına çuval geçirdiler, bölücü terör örgütü PKK'nın hedefi oldular...

PKK yanlıları TGB üyelerine, İstanbul Üniversitesi'nde saldırdı.

Bu sözlerle Amerika'ya meydan okuyan gençler, İstanbul Üniversitesi'nde bir etkinlik için çalışma yürütüyordu. Türk edebiyatının unutulmaz isimlerinden Rıfat Ilgaz'ın konu edildiği etkinliğin konuğu ise Aydın Ilgaz'dı.

TGB'liler, etkinliğin duyurusu için çalışırken bir anda PKK yanlılarını karşılarında buldular.

PKK yanlıları önce sözlü olarak TGB'lilere sataştı, ardından Rıfat Ilgaz'ın fotoğrafının yer aldığı afişleri söktü. Hukuk Fakültesi bahçesinde yaşanan olayda, PKK'lılar TGB'lilere soda şişesi fırlattı. TGB'liler saldırıyı püskürttü.

TGB'liler PKK yanlılarına sert yanıt verdi. Olayda bazı öğrenciler yaralandı. Polis 9 TGB'liyi gözaltına aldı.


Atatürkçü Düşünce Kulubü'nün düzenlediği "Karartma Gecelerini Aydınlatan Çınar Rıfat Ilgaz" adlı söyleşi ileri bir tarihe ertelendi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

yakamizdan dusun :

saldiran satasan pkk, peki polis niye tgb lileri gozaltina aliyor anlamis degilim. polis pkk dan mi tirsiyor, yoksa terrorist sevici mi oldu?

Vedat Suren. :

Saldiri talimati hukumettendir pkk onlarin taseronudur kendi baslarina akil edemezler sonra o eylemden bir cikarlari yok pkk kendi ayagina kursun atiyor bu cografyada TURK milleti olmadan yasayamiyacagini hala anlamis degil .su anda ayn el arab ta yasananlardan ders cikarmis gorunmuyor.

hasan ergul :

kardesim bir cuval da hulya avsara gecirseniz ya

abrek :

patronları dedi; "biz taşeronuz" diye..

seher nigar :

TGB ve TLB.nin sevdalı yürekleri, Türkiye'nin bağımsızlık ateşini yakmıştır, işte bu yüzden emperyalizmin hedefine oturmuştur ama sizler akıllı, mert ve yiğit Türk gençlerisiniz yani kara karşıtı bembeyazsınız.. Ve şunu da hiç unutmayın, bu millet sizin yanınızdadır ve her zaman da yanınızda olacaktır.. Az daha sabredin, çok yakında hepimiz birer meşale olacak, karanlıkları bozguna uğratacağız..

lale akcan :

abd, tgb'den korktuğu için çömezlerine saldırtıyor.

saffet :

9 tgb liye saldıran pkk militanları herhalde polis görevi yapan esnaf olduğu açıklanacak!!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar