banner864

Anadilde eğitim tuzağı 03 Ekim 2013, 18:48

AKP'nin açılım paketiyle Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve Fethullah Gülen işbirliği bir kez daha gözler önüne serdi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açılım paketine verdiği desteğin ardından Gülen Cemati harekete geçti. Açılım paketinde yer alan Anadil'de eğitimle ilgili cemaat bağlantılı olduğunu belirtilen Yağmur Koleji, "Kürtçe eğitime hazırırız" açıklaması yaptı.

Kolej şimdiden Kürtçe eğitim vermek için hazırlıklara başladı. Okul Müdürü Mahmut Umut, “Yasal süreç tamamlandıktan sonra velilerimizin isteğiyle ve talebi doğrultusunda anadilde eğitimi vermeye hazırız” dedi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadri Yıldırım da Kürtçe eğitim için görev almaya hazır olduğunu bildirdi. Yıldırım, "Koordinatörlük görevine talibiz. 30 kişilik Kürdoloji kadromuz var. Devlet okullarında da hem hoca hem de ders materyali hazırlanması açısından altyapısını hazırlayabiliriz" dedi.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

BÜLENT BİLGİN :

allah üçünüzünde bildiği gibi yapsın...

Gönül Aras :

Gülen zaten bölücülük yapıyor.Din kosvesi altında bölücülük yapıyor.Gülen cemaatine üye olanların bu bölücülüğe alet oluyorlar.Türk okullarının açılmasının sebebi zaten zamanı gelince kürtçe eğitim yapmak.Amacına ulaşmak için hala salya,sümük ağlıyarak bölücülüğe devam ediyor.

Kürdili Hicazkar :

bu habere ne kürt, ne türk, nede dinci bir kişi yorum yapmayacak diye düşünüyorum... çünkü üstten tezgah ben böyle yapacağım. din iman milliyet vs. aman öbür dünya var. sakın vazgeçmeyelim ben neyi dersem ve önerireem evet deyin orada rahat edin...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar