Anadolu Üniversitesi'nde neler oluyor! 24 Ekim 2013, 12:00

Üniversite gençliği AKP iktidarını üniversitelerine sokmuyor!
Gökhan Çelik

Güncelleme: 13:12 -  Üniversite öğrencileri Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın ile görüşme talebinde bulundular. Bunun üzerine 3 öğrenci temsilcisi, "Üniversite kütüphanesi'nin isminin Ali İsmail Korkmaz olarak değiştirilmesi" ve "Korkmaz'ın katillerinin artık üniversiteye davet edilmemesi" talepleri görüşüyorlar. Bu görüşmede ayrıca bu talepler doğrultusunda topladıkları imzalar da teslim edilecek. Özel güvenlik personelleri rektörlük binası önünde geniş güvenlik önlemleri aldığı da gelen bilgiler arasında 
Gelişmeleri aktaracağız...

 Anadolu Üniversitesi'nin Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın'ın daveti üniversiteye gelen Başbakan Yardımcısı Hüseyin Çelik'i öğreciler protesto etti. "Ali İsmail Korkmaz'ın katillerini üniversiteye sokmayız" diyen üniveriste öğrencileri polis ve özel güvenlik personelinin barikatı ile karşılaştı. Aralarında TGB'lilerinde bulunduğu yaklaşık 300 öğrenci rektörlüğe yürüdü. Bunun üzerine 10 öğrenci gözaltına alındı. 

Kısa sürede olayların büyüdüğünü gören Başbakan yardımcısı Hüseyin Çelik üniversiteden ayrıldı. Sonrasında öğrenciler Rektörlük binası önünden Eğitim Fakültesi önüne yürüyüş gerçekleştirdi. Ali İsmail Korkmaz'ın eğitim gördüğü fakülte önüne dek gelen öğrenciler, "Korkmaz'ın katilleri üniversiteye alınmasın" imza kampanyası başlatıldı. Bakan Çelik'in okuldan ayrılmasının ardından polis ve özel güvenlik personeli  de rektörlük önünde kurduğu barikatı kaldırdı. 

Başbakan Yardımcısı'nın okuldan ayrılmasının ardından gözaltına alınan 10 öğrenci serbest bırakıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

serkan acarel :

iste gercek atatürk türk gencligi budur, kabak olsun akp ye ve akp nin ileri demokrasi politikasina.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar