banner864

Ananas soruşturması açıldı 05 Şubat 2014, 12:42

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Fethullah Gülen'e ait olduğu iddia edilen "ananas" şifreli ses kayıtları ile ilgili harekete geçti. Uganda İstanbul Fahri Konsolosu ve TUSKON Genel Sekreteri Mustafa Günay ve Türkiye’nin Kampala Büyükelçiliği’nden bir Türk yetkili Ankara Adliyesi’ne gelerek ifade verdi.
 Fettullah Gülen'e ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarındaki "ananas" şifresi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nı harekete geçirdi. Başsavcılık Memur Suçları Bürosu Savcısı Şaban Yavuz’un tarafından “görevi kötüye kullanmak” iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında ifadeler de alındı.

Uganda İstanbul Fahri Konsolosu ve TUSKON Genel Sekreteri Mustafa Günay ve Türkiye’nin Kampala Büyükelçiliği’nden bir Türk yetkili Ankara Adliyesi’ne gelerek ifade verdi.

Ses kayıtlarında Fethullah Gülen'in "Bu dostlarımıza Uganda’dan ananas falan gelmiş" ifadesini kullandığı iddia edilmişti.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sydneyden turan :

sozde muslumanlarin birbirlerine attigi camurlari en adi insanlar dahi atmaz bunlar allahtan korkmadan kaset yayinliyorlar.

VATAN SAGOLSUN :

makaleyi okudugum zaman ananasi""anayasa"" anladim-halbuki her ikiside hatta bu zatla birlikte her ucude bu gunku turkiyemizde hemen hemen ayni anlami tasiyor!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar