banner864

Anayasa bilmecesi 20 Kasım 2013, 22:21

Bölünme Anayasa’sı çalışmalarında AKP istediğini bulamadı, masayı terk etti. Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ, AKP’nin anayasa arayışının süreceğini açıkladı. Muhalefet ise masada kalmaya kararlı. CHP ve MHP temsilcileri AKP hükümetini masadan kaçmakla eleştirdi.
Bölünme Anayasası çalışmalarında AKP isteklerini kabul ettiremedi. Çareyi masayı dağıtmakta buldu. AKP kurmayları, Anaysa arayışlarına tek başlarına devam edeceklerini açıkladı.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, mevsim anayasa yapmaya uygun değildi derken, AKP’nin anayasa arayışını sürdüreceğini açıkladı.
Muhalefet ise bölünme anayasası masasında kalamaya kararlı. CHP ve MHP temsilcileri yaptıkları açıklamalarında AKP’nin masadan kaçtığını ifade etti.
CHP’li Uzlaşma Komisyonu üyesi Atilla Kart ve Rıza Türmen komisyonun son iki toplantısında yaşananları anlattı. Kart, AKP’nin başkanlık önerisini kabul ettiremediği için masadan ayrıldığını belirtti.
Türmen ise süreci hesaplanmış bir oyun olarak değerlendirdi.
CHP’li komisyon üyeleri "siz neden oyunun içinde yer aldınız" sorusuna ise kamuoyunu aydınlatmak için savunmasını yaptı.
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise MHP’nin masada olduğunu belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder