banner864

'Andımız kalkmasın' 01 Ekim 2013, 18:31

"Türk'üm, doğruyum, çalışkanım... " AKP'nin açılım paketi, Türk milletinin en önemli öğretisini de yasakladı. Bu sözlerle başlayan Andımız, artık okullarda duyulmayacak.
Veliler ise AKP'nin paketine tepkili... "Biz Andımızla büyüdük, çocuklarımız da okusun" diyen aileler, karara sert tepki gösterdi. Öğrencilerin sesi de bu kez Andımız için daha gür çıktı.

Cumhuriyet Devrimini hedef alan AKP'nin açılım paketinde, adım adım bölünmenin köşe taşları yer aldı.

O adımlardan biri de Andımızın kaldırılması oldu. Pakete göre, hergün içtiğimiz ant okullardan silinecek.

AKP bütün bu ilkelerin yer aldığı andı yok saydı, okullardan silmek için adımını attı. Pakete göre, artık o yemin okullarda duyulmayacak. Ancak hem aileler hem de öğrenciler Andımızın kaldırılmasına karşı çıkıyor.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

Ali Yıldırım :

andımız onurumuzdur.

serkan acarel :

@serpil bektasli söyliyim sana hükümet ne yapmak istiyor, atatürk ne kurduysa, hangi mantikli seyleri yola actiysa, akp bunu teker teker sindire sindire silmek istiyor. anladinmi simdi ?

T.C vataninin bekcileri :

andimizi atatürkümüzün ilkeleri degerleri degerlerimiz kimliklerimiz bunlar zaten türk degiller türkiyeyi türleri yok etmeye calisan iceri ve disari vatan hainleridir türk milleti hala uyuyuor

serpil bektaşlı :

biz andımızdan memnunuz cunkü turkuz biz nasıl öğrendiyek cocuklarımızda ögrensin herşeye bu kadar karıışmasınlar ne yapmaya calışıyor buhukumet

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar