banner864

Anıtkabir'de bir ilk yaşanacak! 20 Nisan 2015, 12:57

Anıtkabir 24 Nisan Cuma günü 24 saat boyunca ziyaretçilere açık olacak. Tarihinde ilk kez sabaha kadar açık olacak Anıtkabir'in avlusunda şafak vakti saatler 4'ü gösterdiğinde ziyaretçilere kırık bulgur çorbası ve somun ekmek ikram edilecek.
 Türk milleti, güneşin doğuşunu ilk kez Anıtkabir'den izleyecek. Vatandaşlar, Çanakkale destanında, dönmemek üzere cepheye giden şehitlerimizin anısına, 24 Nisan günü Anıtkabir'de şafak nöbeti tutacak.
Türk Milletinin, dünya ülkeleriyle verdiği zafer imtihanı olan Çanakkale destanının 100'ncü yıldönümü kutlamalarında Anıtkabir bir ilke sahne olacak.

Anıtkabir tarihinde ilk kez 24 saat boyunca ziyaretçilere açık olacak. Avluda sabaha kadar yapılacak etkinliklerin ardından, ziyaretçilere şafak vakti saat 4'te kırık bulgur çorbası ve somun ekmek ikram edilecek.

Anıtkabir'de Cuma ve Cumartesi günleri Anafartalar Kahramanı Albay Mustafa Kemal'i Anmak temalı etkinlikler düzenlenecek. Gece yapılacak anma töreninde 1915 adet barış balonu havaya bırakılacak.

Törene katılanlar, Aslanlı Yoldan şafak yürüyüşüne geçerek mozoleye üzerinde 'Türk Milleti' yazan çelenk bırakıp saygı duşunda bulunacak.

Etkinlikler kapsamında saygı nöbetçileri Garnizon Komutanlığı bünyesindeki tarihi bölükten temin edilecek Çanakkale üniformalarıyla nöbet tutacak. Anıtkabir sınırları içerisindeki üç ekranda,  Çanakkale ve Anafartalar Kahramanı Albay Mustafa Kemal temalı filmler gösterilecek.

Anıtkabir Sergi Salonunda ise 'Çanakkale Sergisi' açılacak ve şiir dinletisi yapılacak.

Anıtkabir'in 24 Nisan'da ziyaretçi rekoru kırması bekleniyor.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Seda :

ne kadar güzel bir anma töreni sevgili atamız sen rahat uyu senin çocukların bu vtanın evlatları hep senin izinden gidecektir cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar