banner864

Ankara'yı telaşlandıran olayla ilgili çarpıcı iddia 07 Temmuz 2015, 14:47

Alman Focus dergisi, Ankara'da Suriye ile savaş çıkarma planlarının konuşulduğu belirtilen gizli görüşmeyle ilgili önemli bir iddiada bulundu. Dergi, Hakan Fidan'ın toplantısını Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı NSA'nın dinlediğini öne sürdü
MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Ankara'da üst düzey görevlilerle yaptığı; Süleyman Şah Türbesi'nin bombalanarak Suriye ile savaş çıkarma planlarının konuşulduğu öne sürülen görüşmeyle ilgili Almanya'dan önemli bir iddia geldi.

Almanya'da yayınlanan Focus dergisi, MİT ajanlığı iddiasıyla Almanya’da tutuklanan Muhammed Taha Gergerlioğlu’nun davasıyla ilgili gelişmelere yer verdi.

Dergi MİT Müsteşarının dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler ile Süleyman Şah Türbesi’ni bombalayarak savaş çıkarma planlarının konuşulduğu iddia edilen telefon görüşmesinin Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı NSA tarafından dinlendiği öne sürdü.

ABD'nin en önemli istihbarat kurumlarından NSA, dinleme skandallarıyla dünyanın gündemine oturmuştu. Washington Post NSA'nın, yabancı bir ülkedeki telefon görüşmelerinin tümünü dinleyebilme kapasitesine sahip sistem inşa ettiği yönünde haber yayınlamıştı.

 


Yorumlar

isyankar :

bu dinlemeler aciklamalar tabiiki usrail tarafindan gerceklestirildi. sizdirmalarlada ampül partisini hizaya cektiler.. ellerinde kimbilir ne tapeler vardir.?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar