banner864

Ankara'da “Gezi“ avı! 25 Ekim 2013, 16:02

Gezi direnişiyle başlayan halk ayaklanmasına üniversitelerden ilköğretim okullarına kadar her yaştan öğrencinin katılması AKP Hükümeti'ni harekete geçirdi.
Ankara valiliği okul yöneticileri hakkında soruşturma açılmasına izin verdi. 101 okul yöneticisi hakkında idari soruşturma başlatıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişleri tarafından yürütülen soruşturmada okul müdürleri ve yöneticilerin savunmaları alındı. Yöneticilerin, “Öğrencileri eyleme katılmaya teşvik ettikleri, göz yumdukları, izin verdikleri, eyleme katılan öğrenciler için yoklama almadıkları, eyleme katılmalarına rağmen okuldaymış gibi gösterdikleri” iddia edildi.

Soruşma kapsamında 2 okul müdürü görevden alınarak öğretmen yapılırken, 5 okul yöneticisinin yerleri değiştirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, soruşturma açılmasına "Alo 147" ihbar hattına yapılan şikayetleri gerekçe gösterdi.
 
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

MELİH KARATAŞ :

bunlarda yalan dolan iftira bitmez ...uydurma deliller suçlamalar. milleti böyle sindire ceklerini sananlar gurubu... geldikleri gibi bir gün gidecekler ... bizde sorun yok sonuna kadar burdayız direneceğiz

ÖZLEM :

kendi kendilerine ihbar yapıyorlar sonrada görevden alıyorlar artık bu oyunlara karnımız tok bu eylemler demokrasinin gereğidir hala içlerine sindiremiyorlar ama iş lafa geldi mi onlardan demokratiği yok. bu cumhuriyeti atatürkün türkiyesini hiç kimse yıkamaz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar