Ankara'da satırlı saldırı! 26 Mart 2014, 18:56

Başkent Ankara’da provokasyon uyarılarına rağmen, kışkırtmalar sahneye koyuldu. Batıkentliler geceyi diken üzerinde geçirdi. Bağımsız aday adına bildiri dağıtan gruba AKP'li olduğu öne sürülen bir grup tarafından kesici aletlerle saldırıldı. Bildiri dağıtan gruptan 2 kişi satır darbeleriyle yaralandı. Görgü tanıkları, saldırganların çevik kuvvet ekipleri tarafından korunduğunu iddia etti.
Yerel seçim yarışında son üç güne girilirken Ankara'da provakasyon rüzgarları esti. Başkent Ankara’da gece hareketli saatler yaşandı. Bağımsız aday adına bildiri dağıtan gruba AKP'li olduğu iddia edilen 20 kişi tarafından kesici aletlerle saldırıldı. Saldırı sonucunda bildiri dağıtan gruptan Hasan Akman ve Utku Sabankıran yaralandı.

Hemen hastaneye kaldırılan Hasan Akman’ın durumunun ciddi olduğu ve hastanedeki tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Görgü tanıkları ise çarpıcı bir iddiada bulundu. Tanıklar, saldırganların çevik kuvvet ekipleri tarafından korunduğunu iddia etti.

Akşam saatlerinde yaşanan saldırının ardından Batıkentliler, saldırıyı protesto etti.

Batıkent metro çıkışında toplanan yurttaşlar, AKP ilçe binasına yürümek istedi. Polis, AKP’li grubun saldırılarını protesto eden yurttaşlara sert müdahale etti.

Polisin müdahalesine direnen yurttaşlar, daha sonra yaptıkları basın açıklamasının ardından dağıldı.

Hastaneden sabah taburcu edilen Utku Sabankıran ailesiyle birlikte açıklama yaptı.

Sabankıran, mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.
Etiketler

Yorumlar

GÜRSOY BAKIR :

arkadaşlar bu yapilan saldirilari şi̇ddetle kiniyorum.herkesi̇ sağ duyulu olmaya çağiriyorum çok kalabalik bi̇r grup elleri̇ sopali elleri̇ satirli bu ki̇şi̇leri̇n eşgalleri̇ni̇ lütfen poli̇se bi̇ldi̇ri̇ni̇z

Serkan Barındık :

akp ve yandaşlarından başka ne bekliyorsunuz ki. adamlar bildiğin barbar. ne müslümanlıktan haberleri var nede başka bir şeyden. onların tek taptığı para. onların çıkarlarına göre kim hareket ederse onlarda onlardandır işte. dini imanı para olmuş insanlar bunlar. bu yüzden eşkıyalıkta yaparlar, adamda keserler, yalanda söylerler. gerçek yolu allah olan insanlar böyle eşkıyalık yapmazlar.

osman yuruk :

cok kalabalik ve cok tehlikeli buyuk bir grup, ankarada sopalarla ve silahlarla dolasiyorlar. cok dikkatli olun lutfen, hangi parti mensubu olursaniz olun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar