banner864

Ankara'da seçim yarışında son durum 31 Mart 2014, 01:55

Türkiye genelinde oyların yüzde 90'ı sayıldı. AKP oyların yüzde 45.1'ini Chp 28. 7'sini Mhp 15.3'ünü Bdp ve Hdp yüzde 5.6'sını aldı. Diğer kategorisinde yüzde 5.1'lik bir oy birikti. Öte yandna yüzde 10'luk bir oy sayılmayı bekliyor. Ankara'daise soluk kesen bir seçim yarışı yaşandı. Seçim sonuçları son ana kadar büyük bir heyecanla beklendi.
AKP ve CHP arasında oy oranları birbirine yakın seyrediyor. Kesin sonuçlar açıklanmadı. Seçim akşamı hem mansur Yavaş'tan hem de Melih Gökçek karşılıklı açıklamalar yaptı.

Bazı okullarda tansiyon yükseldi. Seyranbağları Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi'ndeki seçim gerilimine  çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yönlendirdiği iddia edilen taraftarlarının oy sayım işlemi yapılan okula toplandı. Buna karşı çevre sakinleri de okul etrafında toplandı.

İki parti arasındaki oy farkı 3 bine kadar düştü. AKP adayı Melih Gökçek yüzde 44.4 CHP Adayı Masur Yavaş ise yüzde 44.3 oy oranına ulaştı. Oy sayım işlemi ve heycanlı bekleyiş hala sürüyor.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

Necim yoldaş :

Bende Güner beye aynen katılıyorum. Ben, işyerinde usta başı olayım ama amirim patronum bana düşman..? Acaba ben o iş yerinde ne kadar kalırım veya ne kadar bırakırlar beni ? Bugünden itibaren olacakları düşünmek bile istemiyorum...? Saygılarıma.

Güner cos. :

Ya kim kazanirsa kazansin ha akprejimi kazanmis ha cemaat-hp bu ülkenin 98% abd ab taraftar partilere oy verdikden sonra ne yazar ha akp ha akchp ha akmhp kazanmis isci partisinden haric türkiyede her parti akpyi aratir ama en az da akp kadarda türkiyeyi bölmekte basarili olur atam sen geriye dönüpde bakma bu ülkenin durumuna kemiklerin sizlamasin ...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder