banner864

Ankara'da sürpriz gelişme! 09 Şubat 2015, 18:12

Yaklaşan seçimler öncesi Başkent'te olağanüstü günler yaşanıyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün yapılması beklenen Bakanlar Kurulu toplantısını iptal etti. Toplantının iptali akıllarda soru işaretleri oluşturdu.
 Pazartesi günleri yapılan olağan Bakanlar Kurulu toplantısı Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından iptal edildi. Bu beklenmedik gelişme Ankara kulislerini bir anda hareketlendirdi.

Sabah saatlerinde İstanbul'dan Ankara'ya giden Davutoğlu Bakanlar Kurulunu toplamadı. Kararın ise geçen cuma günü alındığı belirtildi.

Yurtdışı programları haricinde her hafta Bakanlar Kurulu toplantısını yapan Davutoğlu'nun, Bakanlar Kurulu yerine Başbakanlık resmi konutunda çalışacağı belirtildi.

Toplantının neden iptal edildiği ile ilgili Başbakanlıktan resmi bir açıklama yapılmayınca gözler kamudaki istifalara çevrildi. Milletvekili aday adayı olmak isteyenler için istifa süresi 10 Şubat Salı günü saat 17'de sona erecek.

Başbakan Davutoğlu'nun konutunda hem istifalarla ilgili hem diğer konularda görüşmeler yapacağı iddia edildi. Bakanlar Kurulu'nun bu haftaki toplantısının çarşamba günü yapılması bekleniyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar