banner864

Ankara'da yolsuzluk mesaisi 19 Aralık 2013, 19:31

Operasyon tam gaz sürerken Ankara'da hareketli saatler yaşandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kütahya gezisini 4'üncü kez iptal etti ve Başbakan Erdoğan ile görüştü. Erdoğan, Gül ile görüşmesinden sonra, Başbakanlık Konutu'nda 6 bakan ve AKP yöneticileri ile bir araya geldi. Zirveye, oğlu yolsuzluk operasyonu ile gözaltına alınan ve rüşvet almakla suçlanan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da katıldı.
Ankara'da bugün dikkat çeken bir görüşme trafiği yaşandı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 20 Aralık'ta Kütahya'ya yapacağı ziyareti dördüncü kez iptal etti. Cumhurbaşkanı ve Başbakan Erdoğan Çankaya Köşkü'ndeki yemekte bir araya geldi. Gül'ün yasama, yürütme ve yargı organları başkanları ile bir araya geldiği yemeğe, Erdoğan'ın yanı sıra, Meclis Başkanı Cemil Çiçek ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin de katıldı.

Erdoğan, Çankaya Köşkü’ndeki yeni yıl yemeğinin ardından Cumhurbaşkanı Gül ile haftalık olağan görüşmesini yaptı. Görüşme yaklaşık 45 dakika sürdü.

Erdoğan, görüşmenin ardından Başbakanlık Konutu’na geçti. Erdoğan'dan bir süre sonra, sivil plakalı bakan arabaları Başbakanlık Konutu'na gelmeye başladı.

Bakanların arasında rüşvet almakla suçlanan ve oğlu operasyon kapsmaında gözaltına alınan Zafer Çağlayan da vardı. Çağlayan, aracın camını açarak kapıda bekleyen gazetecilere el salladı.

Başbakanlık Konutu’ndaki toplantıya Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Devlet Bakanı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gümrük Bakanı Hayati Yazıcı ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın yanı sıra AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli de katıldı.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar