Anketler tehlikeyi gösterdi 03 Temmuz 2014, 13:19

Ekmeleddin İhsanoğlu ismi CHP ve MHP seçmeninde hayal kırıklığı yarattı. Araştırma şirketlerinin son anketlerine göre, İhsanoğlu'nun aday olması durumunda, seçmenin yüzde 30'a yakınının sandığa gitmeyecek... Bu durum, Tayyip Erdoğan'ın ilk turda Çankaya'ya çıkarılması sonucunu doğuruyor.
Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Köşk adaylığı, CHP ve MHP seçmeninde rahatsızlık ve hayal kırıklığı yarattı.

Bu durum, son seçim anketlerine de yansıdı. Aydınlık Gazetesi'nin haberine göre, seçmenin yüzde 30'u oy kullanmayacak.

MAK araştırma şirketi, bu oranı yüzde 31 olarak açıkladı. Gezici şirketinin araştırmasında sandığa gitmeyecek yurttaşların yüzde 65'inin CHP ve MHP tabanından olduğu sonucu çıktı. Seçmenin sandık başına gitmemesinin en önemli nedeni ise İhsanoğlu'nun aday olması...

ORC şirketinin araştırmasına göre CHP'lilerin yüzde 68'i, MHP'lilerin ise yüzde 25'i, İhsanoğlu'ndan memnun olmadığını belirtti.

GENAR şirketi de yurttaşlara "CHP ve MHP’nin çatı aday olarak gösterdikleri Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığını destekliyor musunuz?" sorusunu yöneltti. Katılımcıların yüzde 66,3'ü İhsanoğlu'nu desteklemediğini belirtti.

MAK şirketinden Mehmet Ali Kulat, 10 Ağustos seçiminin en önemli göstergelerinden birinin katılımın düşüklüğü olacağını söyledi.

Kulat, "Özellikle CHP ve MHP seçmeni içinde sandığa gitmeyeceklerini ifade edenlerin oranı küçümsenmeyecek düzeyde" dedi. Kulat, "Seçime katılımın CHP ve MHP seçmeni noktasında düşük olması AKP adayı lehine çift çarpan etkisi yapacaktır" uyarısında bulundu.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

k.çelik :

yapmayın kardeşim erdoğanın seçmeni hiç eleştiriyormu

çınar :

lütfen bir atatürkcü olarak kim cıkarsa cıksın hic kimse erdoğan kadar tehlikeli değildir. lütfen insanların kafanı karıştırmayın siz oyunuzu kullanın günahı sevabı chp mhp olsun ama asla erdoğan cumhur başkanı olmasın lütfen lütfen

ferhat sönmez :

tayyibin karşına kim çıktıysa oyum ona....

ELOGLU :

beni hayrete dushuruen shey, halkin sececegi cumhurbashqanini niye milli meclis tayin ediyor...mademki, halk sececek, birak da adayi da halk kendisi tayin etsin...bu resmen halki enayi yerine koymaktir...kanunen de, mantiken de yalnish...

servet polat :

20 tane milliyetçi atatürkçü çıkıp da ülkesini seven bir cumhurbaşkanı adayı çıkaramadı yazıklar olsun. hepsi abd kuklası. hangisi seçilirse seçilsin. çözülme süreci yaşanacak. rota belli. ama türk milleti aptal değil. türk milleti kolay teslim olmadı. hiçbir zaman da olmayacak.israilin oyununu bozacak

Hüseyin Ökten :

Nerede kaldı bu altı ok ilkeleri . Bence CHP de hemen olağanüstü bir kurultay talebinde bulunulmalıdır.Bu yönetim değişmezse parti tarihin karanlıklarına gömülüp yok olacaktır.

gerek yok :

genel seçimlerde chp+mhp zaten akp i deviremezken bu adayı göstererek ne umdular anlamış değilim siyasetçiyiz diye geziyorlar biraz strateji yapın arkadaş ! adayı göstermişssin kendi tabanın istemiyor, üstüne oy kaybedeceksin... bunu diretmenin mantığı nedir ? akp nin tabanı rte adayken sana oy verirmi akıl medet akıl !

nunu :

fuat sen ne diyon yaa

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar