banner864

Antalyalılar Türk Bayrağı etrafında kenetlendiler 13 Haziran 2014, 10:32

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bayrak indirilmesine Antalya'dan da tepki geldi. Antalyalılar Türk Bayrağı etrafında kenetlendi, bayrak indirilmesinin sorumlusunun AKP ve çözüm süreci olduğunu belirterek hükümeti istifaya çağırdı.
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bayrak indirilmesine Antalya'dan da tepki geldi. Antalyalılar Türk Bayrağı etrafında kenetlendi, bayrak indirilmesinin sorumlusunun AKP ve çözüm süreci olduğunu belirterek hükümeti istifaya çağırdı.

Birleşik Kamu-İş ve ADD öncüllüğünde bir araya gelen binlerce Antalyalı Diyarbakır'ın Lice ilçesinde meydana gelen bayrak indirme olayını protesto etti. İsmet İnönü Kent Meydanı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na yürüyen Antalyalılar tepki sloganlarını yükseltti. Antalyalı yurttaşların sloganlarının hedefinde ise bayrak indirilmesinin sorumlusu olarak belirttikleri AKP ve hükümet eliyle yürütülen çözüm süreci vardı. Cumhuriyet Meydanı'nda dev Türk Bayrağı etrafında kenetlenen Antalyalılar, meydanı gelincik tarlasına dönüştürdüler. Yurttaşlar sık sık "Ne ABD Ne AB Tam Bağımsız Türkiye", "Bağımsızlık Bayrağı Daha Daha Yukarı", "Hükümet İstifa", "Birleşe Birleşe Kazanacağız", "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganlarını attı.

Birinci Derecede Sorumluluk AKP Hükümetinindir

Cumhuriyet Meydanı'nda Antalyalılar adına ilk açıklamayı Birleşik Kamu İş Antalya İl Temsilcisi Mehmet Balık yaptı. Çözüm süreci adı altında teröre verilen tavizlerin, yol kesme, vergi toplama, askeri birliğin içerisinde gönderdeki bayrağı indirme noktasına vardığına dikkat çeken Balık, yaşanılanların birinci derecede sorumlusunun AKP hükümeti olduğunu belirtti.

ADD, Hükümet İstifa Etmeli, Açılım Süreci Sonlandırılmalıdır

Eylemde benzer bir açıklamada ADD Şube Başkanı İbrahim Daş'dan geldi. Daş, çadırdan bozma mahkemelerde PKK'lı teröristleri serbest bırakan, açılım adını verdiği bölünme senaryosunu eksiksiz oynayan AKP hükümetinin baş sorumlu olduğunu söyledi ve hükümeti istifaya çağırdı. Ülkede ve bölgede daha kötü günlerin yaşanmaması için başta AKP olmak üzere tüm kurumlara seslenen Daş, taleplerini şöyle sıraladı; "İktidar derhal istifa etmeli ve açılım adlı bölünme politikaları acilen sonlandırılmalıdır. Dış politikada komşu ülkelerin toprak bütünlüğünü savunan strateji tekrar izlenmelidir. Aksi takdirde Türkiye'de Irak ve Suriye gibi iç savaşa sürüklenecek ve parçalanacaktır. Tüm bu gerçekleri gören Ergenekon ve Balyoz davalarından dolayı Silivri, Hasdal vb. yerlerde tutsak olan vatanseverler derhal serbest bırakılmalıdır. Önümüzdeki aylarda gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde vatanın bütünlüğü, milletin birliğini koruyacak bir Cumhurbaşkanı adayı çevresinde kenetlenmek hepimizin tarihsel görevidir."

Haber:
Devrim Dönmez Koçak 

Fotoğraf: Merve Demirağ 

 ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder