banner864

Anti-Emperyalist Gençlik Birliği, İran'da 03 Ağustos 2015, 13:20


Anti-Emperyalist Gençlik Birliği, İran'da
29 Ekim 2014 tarihinde Türkiye Gençlik Birliği öncülüğünde kurulan Dünya Anti-Emperyalist Gençlik Birliği, Lünban ve Suriyeden sonra İran’lı gençlerle buluştu. Türkiye Gençlik Birliği Genel başkan yardımcısı Elif İLHAMOĞLU’nun genel sekreterliğini yaptığı Dünya Antiemperyalist Gençlik Birliği, Emperyalizme karşı mücadele mevzisinin önde gelen kurumları ile İran’ın başkenti Tahran’da buluştu.

2006 yılında İsrail ordusunu mağlub eden Lübnan Hizbullahı, Lübnan İşçi Partisi ve Avrasya Gençlik Birliği ( Rusya) temsilcilerinin bulunduğu heyette Türkiyeyi, Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Çağdaş CENGİZ temsil etti.
Dünya Anti-Emperyalist Gençlik Birliği yürütme kurulu üyeleri, üç günlük ziyaretin ilk gününde, İran’ın en büyük halk örgütlenmesi olan Besiç’in Uluslararası Sömürülmüş Halklarla Dayanışma kurumu üyeleri ve Dünya İslami Radyo ve Televizyonlar Birliği Genel Sekreteri Ali Kerimyan ile biraraya gelerek Batı Asya’da bulunan mevzilerde emperyalizme karşı ortak mücadele alanlarını hakkında görüş birliğine vardı.Bölgede Emperyalizmin yarattığı bölücü ve gerici terör örgütlerinin tamamı ile mücadele ekseninde gerçekleşen toplantılarda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

İran’ın başkenti Tahran’da heyetin ilk ziyaret ettiği kurum Dünya İslami Radyo ve Televizyonlar Birliği oldu. Dünya Anti-Emperyalist Gençlik Birliği heyetini Genel Sekreterlik binasında kabul eden Ali Kerimyan, emperyalizmle her alanda mücadele edilmesi gerekliliğinin altını çizerek, emperyalizme karşı ortak mücadele eden Dünya Antiemperyalist Gençlik birliğinin gerçekleştireceği her etkinliğe destek sunacaklarını ifade etti.

Besiç’in Uluslararası Sömürülmüş Halklarla Dayanışma Kurumu genel merkezinde gerçekleşen ikinci ziyarette ev sahipiği yapan kurumun Genel başkanı Seyit Ali ABBASİ ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bunun bir başlangıç olduğunu, emperyalizmi mağlup edene kadar mücadele cephesinde Dünya Anti-Emperyalist Gençlik Birliği ile ortak mücadele edeceklerini ifade etti.İranlı gençlerle bir araya gelen heyet adına konuşan Dünya Anti-Emperyalist Gençlik Birliği Genel Sekreteri Elif İLHAMOĞLU, İran’ın ABD ve İsrail’e karşı Nükleer Müzakerelerde elde etmiş olduğu başarıyı kutlayarak sözlerine başladı. Ziyaret amaçlarının İranlı’lı gençler ile Dünya Anti-Emperyalist Gençlik birliği arasındaki dayanışmayı somut adımlarla geliştirmek olduğunu vurgulayan İLHAMOĞLU İran’ın ev sahipliğinde Uluslararası bir gençlik forumu önerdi.

Öneriyi memnuniyetle karşılayan Seyyit Ali ABBASİ, forumun İran’da gerçekleşme önerisine olumlu yanıt vererek, etkinliğin en kısa sürede gerçekleşmesi için çalışmalara hemen başlayacaklarını söyledi.

Yaklaşık üç saat süren toplantıda söz alan, TGB Genel başkanı Çağdaş CENGİZ, Türkiye Gençlik Birliğinin köklü bir geleneğin mirasını dünya gençleri ile buluşturmanın onurunu taşıdıklarını ifade ederek, Batı Asya ülkeleri gençlerinin Hükümetlerini beklemeden birlikte mücadele kararlılığının hem bölgede hem de dünyada Emperyalizm’in yarattı bölücü ve gerici Terör örgütlerine karşı sergilemesi gerektiğini vurguladı.TGB Genel Başkanı Çağdaş CENGİZ’in TGB’nin kuruluşunun birinci yılında 2007 yılında hazırlanan insan hakları raporunda İnsan hakları suçlusu ilan edildiğini dile getirmesi üzerine dile getirmesi üzerine , bunu bir onur madalyası olarak gördüklerini belirten Uluslararası Sömürülmüş Halklarla Dayanışma kurumu Genel Başkanı, hazırladıkları 2013 yılında ABD ve İngiltere tarafından işlenen İnsan Hakları ihlalleri raporunu misafirlerine armağan etti.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

abrek :

bir de diger gençlik örgütlerine bakalım..bakalım ne yapıyorlar.. tgb, bu ulkenin gelecegi olacak.. bırakın ulke icini uluslararası arena da bile calısma yurutuyor gencler..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar