banner864

AP kararına Perinçek'ten yanıt! 13 Mart 2015, 19:55

Avrupa, AİHM'in Perinçek-İsviçre davası ile büyük yara alan soykırım yalanı için bir kez daha harekete geçti. Avrupa Parlamentosu, aşırı sağcı vekillerin sunduğu, "Ermeni soykırımının hukuksal planda tanınması" önerisini kabul etti. Parlamento, üye devletlere soykırımın tanınması ve tanınmasına katkı sağlanması çağrısı yaptı.
 Ermeni soykırımı yalanının yüzüncü yıl dönümü için diyaspora büyük bir propagandaya hazırlanırken, Avrupa Parlamentosu da dikkat çeken bir karar aldı. Avrupa Birliği'nin yasama organı olan Avrupa Parlamentosu, üye ülkelere soykırımı tanımaları için çağrı yaptı.
Öneri, aşırı sağcı vekiller tarafından parlamentoya sunuldu.

Strazbourg'da görüşüler öneri "Dünyada İnsan Haklarının Durumu ve AB'nin Bu Konudaki Politikası" başlıklı rapor adı altında oy çoğunluğuyla kabul edildi.

Karar metninde, AB devletlerinden "Ermeni soykırımı”nı hukuksal planda tanımaları istendi. Ayrıca, AB devletleri ve AB kurumlarına "Ermeni soykırımının tanınmasına katkı sağlamaları" çağrısı da yer aldı.

Parlamentonun bu kararına Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten yanıt geldi. Perinçek parlamentonun
kendi hukukunu çiğnediğini vurguladı.

Avrupa Parlamentosu 2006 yılında da AKP hükümetinden Talat Paşa Komitesi'nin dağıtılmasını istemişti. Avrupa Parlamentosu'nun kararının ardından Talat Paşa Komitesi üyeleri Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, dönemin İşçi Partisi Genel Yardımcıları Ferid İlsever, Mehmet Cengiz ve Erkan Önsel, Ulusal Kanal Genel Müdürü Turhan Özlü ile Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk f tipi örgüt tarafından Ergenekon kumpası ile cezaevine atılmışlardı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

erkan :

güclü ülke olmalıyız. yoksa ; güclünün borusu ötmeye devam eder. tayiple itibarı bes paralı ülkeyiz. abd baskan adayi toprak talep edi̇yor. yunanlilar adalarimiz i̇sgal edi̇yor. avrupa ai̇hm ragmen küstahlik yapilyor. neden?.bi̇li̇m yok, satan yok, hukuk yok, ahlak yok, sanayi̇ yok, üreti̇m yok, bunlarin yeri̇ne kapti kacti düzeni̇ var.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar