banner864

Apo'dan tehdit 13 Şubat 2014, 20:27

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, açılım süreciyle ilgili Öcalan'nın şantaj niteliğinde mesajlarını kamuoyuyla paylaştı. Buldan Öcalan'ın "Bugüne kadar 50 bin kişi öldü. Bir 500 bin kişi daha mı ölsün?" dediğini aktardı. İmralı görüşmelerinin sözleşmeyle sonuçlandırılmasını istedi.
Zora giren bölünme açılımı sürecinde PKK ve Öcalan kanadından şantaj açıklamaları geldi. BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Öcalan'nın İmralı'daki son açılım görüşmesinde söylediklerini aktardı.

"Sayın Öcalan’ın şu uyarısını buradan paylaşmak istiyoruz: “Bugüne kadar 50 bin kişi öldü. Bir 500 bin kişi daha mı ölsün?” demiştir. Bu tehlikeyi herkesin görmesi gerekir"

Seçim sürecine kadar adım atılmasını isteyen Buldan, Öcalan'ın sözleşme istediğini belirtti.

"Sayın Öcalan’ın bu noktadaki değerlendirmesi şöyledir: "Sözleşme hukukuyla muhatapların karşılıklı bir araya gelerek yasal ve tüzüksel bir metin oluşturması gerekir. Süreç ilerleyecekse burada tartıştığımız her konuyu çerçeve sözleşmeye alacağız. Toplumsal çerçeve sözleşmesi esastır. Gerekirse altına imza atarız. Sonra Mecliste hızla yasalaşması gerekir. Son 400 yıllık tüm sorunlar böyle çözülmüştür."

Öcalan hükümet adına resmi heyetlerin İmralı'ya gelmesini istiyor.

"Kendisi, bu sürecin tek yanlı devlet heyetiyle gidecek bir süreç olmadığını açıkça belirtmektedir. Bu konuda müzakere heyetlerinin olması gerektiğini söylemiştir. Sayın Öcalan ayrıca ayda bir ziyareti yeterli görmemektedir. Haftalık, hatta gerekirse günlük heyetlerin gelmesini talep etmektedir"

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

EMEL DEMIR :

APO KIMKI GOZ DAGI VERIYOR!

mka :

tehditle namustan taviz vermek isteyen varsa apoyu dinlesin,onun adamı olsun

nuri :

yazjk sana erdogan bj akpli olarak sana verdjgjm oy kursagjnda kalsjn ne bu ya turkum diyenjn kanjnj emjyor ama kurtum.dersen her ozerljk veriliyor

bülent deniz :

eğer vatan içinse ölmeye hazırız hiç sorun değil

murat erten :

Şerefsizler halkınızıda kandiriyosunuz buradan kürt halkına sesleniyorum size özerklik vericeni söyleyen kürt agababaları sizin hakınız olan topraklarınızı dagıtsınlar önce.

mdd :

günlük olsun, tatmin olurmusun?. seni 1999 da diz çöken apo dan tehdit eden apo haline getirenler utansın

sadi :

su fotograftaki canliya bakarmisiniz..rte gibi demek allah buna da ozelliklerini akitmis.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar