banner864

Arabistan kralı için perdeler kapandı 24 Ocak 2015, 16:46

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz el-Suud'un ölümü nedeniyle Devlet Tiyatroları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Şehir Tiyatroları'nda gösterilen tüm oyunlar iptal edildi. Kurumların internet sitelerinde, bir günlük milli yas nedeniyle tiyato oyunlarının sahnelenmeyeceği duyuruldu.
 Başbakanlık, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz el-Suud'un vefatı sebebiyle bir günlük milli yas ilan etti. Başbakanlık Basın Merkezi'nden dün yapılan yazılı açıklamada “Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz el-Suud'un vefatı sebebiyle 24 Ocak'ta bir günlük milli yas ilan edilmiştir. Bu vesile ile merhum Kral Majesteleri Abdullah bin Abdulaziz el-Suud'a Yüce Allah'tan rahmet diliyor, kardeş Suudi Arabistan halkı ile Arap ve İslam Alemi'ne taziyelerimizi iletiyoruz" ifadeleri kullanıldı. Yas nedeniyle tüm yurtta ve dış temsilciliklerde bayraklar yarıya indirildi.

Irmak Mete
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Yalcin :

turk dusmani ve islamiyetin neresinde durdugu bile belli olmayan bir usak icin yas ilan etmek! ancak bizim siyasiler yapar bunu.

kemal :

filistinde okadar müslüman şehid olurken perde kapanmıyor ama altın taht allahı arayan kral ölünce tiyatro perdesi kapanıyor

Cumhur Erentürk :

nasıl oluyorsa ölen arap kralın ülkesinden daha fazla burada itibarı var. bir de tiyatroları kapatıyorlar hiç düşünmeden.

Huseyin Ozkan :

eyyyyy..turkiye,ortadoguya hos geldin.

E: Özaydin :

vay canina ! yuh be

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar