''Aramızda oluşan güven ilişkisinin çok çarpıcı yansımasıdır'' 21 Kasım 2014, 20:08

Başbakan Ahmet Davutoğlu Irak ziyaretinin ikinci gününde Erbil'de görüşmeler yaptı. Önce Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani sonra da bölgesel yönetim başkanı Mesud Barzani ile bir araya geldi. Davutoğlu, Mesud Barzani ile yaptığı ortak basın toplantısında, "Enerji, güvenlik ve peşmergenin eğitimi" konusunda görüştüklerini belirtti.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak ziyareti kapsamında Bağdat'taki temaslarının ardından Erbil'e geçti. Davutoğlu Erbil'de törenle karşılandı.

Ziyaretin ikinci günü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani görüşmesiyle başladı. Neçirvan Barzani'yle görüşmesinin ardından açıklama yapmayan Davutoğlu daha sonra Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’yle bir araya geldi.

Görüşmenin ardından ortak basın toplantısında düzenlendi. Gündem güvenlik ve enerjiydi.Görüşmenin önemli bir gündem maddesi de Türkiye'nin Peşmergeyi eğitmesi konusuydu.

Davutoğlu bir gazetecinin peşmergenin Türkiye'den Ayn el Arab'a geçişi konusunda yönelttiği soruya da yanıt verdi.

Toplantıda Kürtçe tercüme şaşkınlığı yaşandı. Tercüman bir Kürt gazetecinin Davutoğlu’na yönelttiği Kürtçe soruyu yine Kürtçe tercüme etti. Araya Davutoğlu girdi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar