banner864

Arınç, Londra dönüşü konuştu 23 Şubat 2014, 13:05

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili konuştu. Gül ile Erdoğan arasında sorun çıkmayacağını söyleyen Arınç, "Putin ve Medvedev örneğini Türkiye'ye yakıştırmam" dedi. Arınç, Fethullahçı örgütlenmeye ilişkin soruşturmaların başlayacağını kaydetti.
 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Londra gezisi dönüşü uçakta gazetecilere konuştu. Cumhurbaşkanlığı seçimini değerlendirdi.

Arınç, Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan arasında anlaşmazlık olmadığını iddia etti.

Arınç, "Abdullah Bey'i ve Tayyip Bey'i düşünüyorsanız kesinlikle aralarında sorun çıkmaz. Birbirlerine başbakanlık, cumhurbaşkanlığı ikram etmiş insanlardan hiçbir zaman kavga beklenmesin. Kim olmak isterse birbirlerini kucaklayacaklar veya başka biri olacaksa müşterek kararla ortaya çıkar." dedi.

Rusya modeli ile ilgili de konuşan Arınç, Putin ve Medvedev örneğini Türkiye'ye yakıştırmam. Abdullah Bey'e de yakıştırmam, Tayyip Bey'e de. İkisi arasında böyle bir değişim olacaksa örnek olarak öbürlerine benzetmemek lazım." şeklinde konuştu.

Arınç, Cumhurbaşkanı adaylarının Haziran'da netleşeceğini açıkladı.

Fethullahçı örgütlenmeye de değinen Arınç, "Soruşturma bekleyin tabi" ifadelerini kullandı. Cemaate toplu bir dava açılmayacağını anlatan Arınç, "Herkesin bireysel suçu varsa yargı tarafından yerine getirilecektir" dedi. Hükümet olarak örgütlenmenin birbirleriyle irtibatını kesmeye çalıştıklarını söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa tanir :

arinc arabuluculuk gorevini surduruyor.ahkam kesiyor

Sabahattin Toluk :

bunlarin hepsi takiye ,hicbiri digerinin ayagina basmaz .secim gunu cemaat gene akp ye oy verecek .siz sandik baslarini saglam tutun hic bir partinin adamlarina guvenmeyin .cunku akp hepsini satin aliyor. benim basimdan gecti biliyorum.

mdd :

fettullahçilar i̇çi̇n - ne i̇stedi̇lerde vermedi̇k - di̇yen si̇z deği̇lmi̇ydi̇ni̇z.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder